سبد خرید خالی‌ست.
apple_Russia

اپل و بسیاری از غول‌های فناری آمریکایی بنا به دلایلی مجبور به افتتاح دفتر مرکزی در کشور روسیه شده‌اند و در صورت سرپیچی از قوانین رسمی این کشور مشمول پرداخت جریمه خواهند شد.

طبق اظهارات دولت روسیه مبنی بر نظارت و کنترل هر چه بیشتر بر بهبود فعالیت‌های اینترنتی، اپل و سایر شرکت‌های فناوری آمریکایی مجبور به افتتاح دفاتری در روسیه شده‌اند، طبق قوانین پارلمان این کشور در صورت عدم اجرای قوانین، شرکت‌های مذکور مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد.

بنابر گزارش‌های منتشر شده از خبرگزاری رویترز، قانون‌گذاران روسیه هفته گذشته قانونی را تصویب کرده‌اند که همه وب‌سایت‌ها و سرویس‌های خارجی با بیش از نیم میلیون کاربر روزانه در روسیه، ملزم به راه اندازی یک دفتر مرکزی یا نهاد قانونی در این کشور خواهند شد.

بنابر استدلال نویسندگان این لایحه، وب‌سایت‌ها و سرویس‌های خارجی در صورت عدم رعایت این قانون خارج از حوزه قضایی و قدرت روسیه قرار می‌گیرند.

آخرین اقدام قانونی در این حوزه که توسط دولت روسیه انجام شده اجازه کنترل بیشتری بر محتوای آنلاین ارائه شده در این کشور را صادر کرده است. در سال 2017، VPN و سایر نرم افزارهایی که به کاربران کمک می کنند تا به صورت ناشناس به وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشند توسط دولت روسیه ممنوع اعلام شد.

اپل در سال 2019 و اوایل امسال با رعایت قانون ذخیره سازی اطلاعات شهروندان در سرورهای محلی، مجبور شد که لیستی از اپلیکیشن‌های پیشنهادی توسط توسعه دهندگان در دولت روسیه هم زمان با عرضه دستگاه‌های جدید خود به کاربران iOS ارائه دهد.

دولت روسیه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که مغایر با قوانین محلی دیجیتال این کشور باشد، مستقیما مورد هدف قرار می‌دهد. در همین راستا دولت روسیه اپلیکیشن پیام‌رسان رمزنگاری شده تلگرام را ممنوع اعلام کرد به این دلیل که تلگرام از تحویل کلیدهای رمز گذاری با امکان دسترسی به اطلاعات کاربران به دولت روسیه خودداری کرد.

به علاوه در ماه مارس، روسیه عمدا سرعت ترافیک اینترنت در توتییتر را کاهش داد تا برای عدم توجه به حذف محتوای ممنوع، مجازات مربوط را اعمال کرده باشد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location