سبد خرید خالی‌ست.
iphone

در میان افزایش فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین و به خصوص هواوی، موسسه گلدمن ساکس اظهار کرده که فروش آیفون 12 نسبت به آیفون X در این کشور 12 درصد کاهش داشته است.

یکی از تحلیلگران آخرین اطلاعات فروش گوشی‌های هوشمند در چین را در ماه مه آنالیز کرده که در یک یادداشت سرمایه گذاری دیده شده و توسط دانشگاه دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) منتشر شده است.

فروش کل واحدهای گوشی‌های هوشمند طی یک دوره زمانی 23 میلیون واحد بوده که نسبت به سال گذشته کاهش 32 درصدی داشته است. بنابر ادعای این تحلیلگر به نظر می‌رسد حداقل از ماه مه 2014 تاکنون این کمترین میزان فروش در چین بوده است.

او همچنین می‌گوید با بازگشایی فروشگاه‌ها در دوران پس از کرونا تقاضا برای این محصولات کمی بیشتر شده ولی ممکن است کوتاه مدت باشد.

فروش گوشی‌های هوشمند خارجی در چین طی ماه مه 3.8 میلیون واحد گزارش شده که بیشتر آن‌ها گوشی آیفون بوده است. به نظر می‌رسد این میزان فروش بالاتر از 2.8 میلیون واحد در ماه مه سال 2020 بوده ولی با روند سال‌های گذشته تقریبا مطابقت دارد.

اپل از سال 2014 تا 2017 یک طراحی مشابه برای آیفون‌ها ارائه داده که تا چهار نسل آن را مورد استفاده قرار داد، این امر در سال‌های پایانی موجب کاهش فروش تلفن‌های هوشمند اپل شده و شرکت با افزایش موج انتقادها به عدم تغییر طراحی گوشی مواجه شد.

همچنین در آن دوره زمانی عدم تغییر طراحی آیفون باعث کاهش تمایل کاربران برای خرید و آپگرید به گوشی‌های هوشمند جدید شد که میزان فروش کلی را تحت تاثیر قرار داد.

بازطراحی آیفون‌ها در سال 2017 با معرفی آیفون X و ارائه ظاهر جدید موجب شد تا بازار فروش آیفون‌ها جان دوباره‌ای بگیرد.

در شرایط کنونی و پس از طی چهار سال به دلیل عدم تغییر کلی ظاهر تلفن‌های هوشمند اپل، بدیهی است که روند نزولی فروش آیفون‌ها در بازار جهانی شروع شده است که اپل را مجبور به طراحی دوباره ایفون می‌کند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location