سبد خرید خالی‌ست.
iphone-wifi-bug

بررسی‌های اخیر انجام شده از نسخه‌های جدید ای او اس نشان می‌دهد که این سیستم عامل یک باگ کاربردی دارد که به اتصال به یک شبکه وای فای با اسم مشخص با اختلال مواجه می‌شود یک اسم مشخص باعث خاموش شدن وای فای آیفون می‌شود.

یکی از کاربران توییتر به نام Carl Schou در پست اخیر خود نشان داده که ایفون پس از اتصال به شبکه وای فای با اسم %p%s%s%s%s%n خاموش می‌شود. زمانی که کاربر تلاش کند تا به شبکه‌ای با این SSD متصل شود یا فایلی را به آن ایردراپ کند سیستم عامل به صورت خودکار و بدون درخواست کاربر وای فای را خاموش میکند. افشا کننده این باگ توضیحی در مورد شیوه پیدا کردن نام %p%s%s%s%s%n ارائه نداده است با این حال برخی از نظرات اولیه نشان داده که احتمالا ترکیب کاراکتر ٪ با کاراکترهای حروف می‌تواند یک ترکیب نادرست را برای ایجاد این باگ درست کنند.

این ترکیب البته در برخی از زبان‌های برنامه‌نویسی نیز کاربرد دارد که فرمت آن نشان دهنده متغیر برای یک رشته یا کاراکتر عددی خواهد بود. تحلیلگران ادعا کرده‌اند که شرکت اپل در توسعه آی او اس به این موضوع توجهی نکرده‌ و نیازی هم به توجه به این موضوع نداشته است. انتخاب نام SSID با ترکیبی از ٪ به شکلی که در این مسئله دیده شده بسیار نادر است و احتمال رخ دادن اختلال در عملکرد سیستم عامل به خاطر آن بسیار بعید به نظر می‌رسد. همین موضوع باعث شده تا شرکت اپل احتمال مربوط این موضوع را در نظر نگیرد.

با این حال این موضوع طور دقیق توسط تحلیلگران مورد بررسی قرار نگرفته است و تنها چیزی که در حال حاضر از این مسئله می‌دانیم این است که بخش وای فای سیستم عامل آی او اس با برخی از SSDهای دارای کاراکتر ترکیبی از ٪ مشکل دارد و این موضوع می‌تواند باعث خاموشی دستگاه شود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location