سبد خرید خالی‌ست.
Apple-vivo

علیرغم تلاش‌های سامسونگ و شرکت چینی Vivo، اپل توانسته سهم بازار تلفن‌های هوشمند 5G را در سه ماهه اول 2021 برای خود حفظ کند.

بنابر اطلاعات منتشر شده از موسسه تحلیلی Strategy Analytics، اپل نزدیک به 40.4 میلیون آیفون 12 را طی سه ماهه اول 2021 فروخته است.

ارقام منتشر شده از این موسسه تحلیلی نشان می‌دهد که اپل موقعیت خود را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند 5G حفظ کرده، علیرغم اینکه در مقایسه با فروش 52.2 میلیون آیفون 12 در سه ماهه آخر سال گذشته، میزان ‍فروش آن به 23 درصد کاهش داشته است.

تا قبل از اینکه رقبای اپل با عرضه گوشی‌های هوشمند 5G موجب افزایش رقابت در این بازار شوند، اپل از تاختن در بازار فروش 5G در سه ماهه پس از عرضه مدل‌های آیفون مجهز به به این فناوری غرق لذت بود.

فروش برند گوشی هوشمند چینی اوپو در همان سه ماهه جایگاه دوم را به خود اختصاص داده که با فروش 21.5 میلیون واحد و سهم بازار 15.8 درصدی، نسبت به سه ماهه آخر سال گذشته 55 درصد بیشتر بوده است.

شرکت چینی Vivo نیز با فروش 19.4 میلیون واحد گوشی هوشمند در سه ماهه آخر سال توانست به سود 62 درصد برسد.

سامسونگ با فروش 17 میلیون گوشی هوشمند 5G و کسب 12.5 درصد از سهم بازار و رشد قابل توجه 79 درصد در سه ماهه آخر سال گذشته در مکان چهارم قرار گرفت.

برند چینی شیائومی نیز با فروش 16.6 میلیون دستگاه طی همین سه ماهه، سهم بازار 12.2 درصد را به دست آورده که 41 درصد نسبت به سه ماهه گذشته رشد داشته است.

با وجود اینکه همه آیفون‌های سری 12 از فناوری 5G پشتیبانی می‌کنند اما همه شبکه‌های 5G یکسان نیستند، به طوری که mmWave5G سریع‌تر و sub-6GHz 5G کندتر و وسیع‌تر است.

احتمالا اپل قصد دارد با تولید و عرضه آیفون 13 دسترسی به فناوری بهبود یافته‌تر mmWave5G را به اکثر کشورها گسترش دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location