سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Silicon-Intel

خبرگزاری دیجی‌تایمز به تازگی طی یک مقاله تحلیلی اعلام کرده که افزایش فرایند فروش کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون ممکن است باعث سقوط سهم بازار اینتل و کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های تولید شده توسط این شرکت شود.

اینتل ممکن است کاهش سهم بازار را تا سال آینده و مشخصا به خاطر تصمیم اپل برای تولید کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های اختصاصی تحت پروژه اپل سیلیکون تجربه کند.

اپل سال گذشته و مشخصا در جریان WWDC 2020 از پروژه اپل سیلیکون رونمایی کرد و اعلام کرد که طی این پروژه دو ساله تصمیم به انتقال کامپیوترهای مک از نوع دسکتاپ و لپ تاپ به پردازنده‌ّای اختصاصی تولید شده توسط خودش را دارد. انتظار می‌رود اپل این فرایند انتقالی را سال آینده به سرانجام برساند که در حال حاضر چهار مدل از کامپیوترهای مک را با پردازنده M1 تحت همین پروژه نیز آماده عرضه کرده است.

خبرگزاری دیجی تایمز اعلام کرده که سهم اینتل از بازار کامپیوترهای شخصی مک و سفارش‌های دریافت آن از اپل تا پایان سال جاری میلادی ۵۰ درصد کاهش خواهد داشت رسید و در سال‌های آینده نیز این میزان ۸۰ درصد کاهش خواهد داشت.

با توجه به اینکه اپل یکی از چهار تولید کننده مهم کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ است می‌توان به این نتیجه رسید که از دست دادن اپل به عنوان یکی از مشتریان مهم برای اینتل گران تمام خواهد شد و پس از آن اینتل صرفا باید با رقبای شرکت اپل در زمینه تامین پردازنده‌ کامپیوترهای شخصی رقابت کند.

شرکت اپل احتمالا در سال ۲۰۲۲ میلادی پردازنده‌های دارای بازدهی بالای اپل سیلیکون را نیز رونمایی می‌کند که قرار است در نسل جدید کامپیوترهای حرفه‌ای مک پرو آماده عرضه شود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location