سبد خرید خالی‌ست.
chip_U1

اپل به تازگی جزئیاتی از طراحی و تولید لوازم جانبی شخص ثالث را برای سازگاری با دستگاه‌های دارای تراشه U1 منتشر کرد.

در کنفرانس WWDC 2021 که روز هفتم ژوئن برگزار شد،‌ اپل مشخصات پیش نویس قوانین تعامل لوازم جانبی شخص ثالث با تراشه U1 را منتشر کرد.

این پیش نویس به تولید کنندگان اکسسوری‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد تا نیازهای اولیه سخت افزاری و نرم افزاری برای توسعه لوازم جانبی را بررسی کنند که با دستگاه‌های اپل مثل آیفون 11 و مدل‌های آیفون 12 دارای تراشه U1 سازگاری داشته باشند.

اکسسوری‌های شخص ثالث که برای سازگاری با تراشه U1 طراحی شده‌اند مثل لوازم جانبی اپل قادر به ارائه مسیریابی دقیق هستند. به عنوان مثال کاربران می‌توانند با قرار دادن آیفون مجهز به تراشه U1 در نزدیکی هوم پاد مینی، موسیقی را همراه با جلوه‌های بصری، شنیداری و هپتیک پخش کنند؛ ضمن اینکه ویژگی Precision Finding در ایرتگ نزدیک به این آیفون به راحتی قابل دسترسی است.

NXP وQorvo دو شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی و نیمه رسانا بر توسعه کیت‌هایی برای طراحی اکسسوری‌های شخص ثالث سازگار با تراشه U1 متمرکز هستند، با این حال هنوز زمان عرضه آنها مشخص نشده است.

اپل اولین بار تراشه U1 را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن در کنفرانس WWDC 2020 منتشر کرد که تجربه مسیریابی دقیق را ارائه می‌داد، و اکنون در حال گسترش تعامل یکپارچه باند فوق پهن با سخت افزار لوازم جانبی است.

لازم به ذکر است که تراشه U1 توسط اپل و بر اساس فناوری باند فوق پهن طراحی شده است. یکی از قابلیت‌های مهم این تراشه تعیین موقعیت و مسیریابی دقیق درون ساختمان است که برای یافتن آیفون‌ها و آیپدهای مجهز به این چیپ بسیار کاربردی است.

همچنین استفاده از این فناوری موجب بهبود قابل ملاحظه‌ای در اپلیکیشن Find My و عملکرد دقیق ایرتگ شده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location