سبد خرید خالی‌ست.
macbook-pro-m1x

یکی از قابلیت‌هایی که شرکت اپل به در جریان رویداد WWDC 2021 از آن رونمایی کرد، مربوط به امکان تبدیل مک به یک مانیتور یا اسپیکر دستگاهی دیگر بود.

از طریق مک او اس مانتری کامپیوترهای مک میتوانند تصاویر یک دستگاه دیگر نظیر مک بوک یا آیمک را به صورت بی‌سیم دریافت و آن را پخش کنند. علاوه بر این ایرپلی این امکان را فراهم کرده که موسیقی‌ها و محتوای صوتی دیگر را از آیفون، ایپد و مک دریافت و در اسپیکر یک کامپیوتر مک دیگر پخش کنند. این قابلیت تا پیش از این در دستگاه‌های مک قابل استفاده نبود و کاربران برای دسترسی به اهدافی مشابه باید از نرم افزارهای شخصی ثالث و متفرقه استفاده می‌کردند.

این قابلیت جدید باعث می‌شود تا کاربرانی که نیاز به استفاده از سیستم عامل مک همراه با دو یا چند مانیتور دارند، در صورت دسترسی به دو کامپیوتر مک از مانیتورهای داخلی آن‌ها استفاده کنند. به فرض مثال اگر کاربری یک مک بوک و یک آیمک روی میز خود داشته باشد، می‌تواند آیمک را به مانیتور دوم مک بوک خود تبیدل کند و این کار بدون نیاز به اتصال سیمی انجام خواهد شد و کاربران با چالش‌های پیشرفته برای پخش آن مواجه نخواهند بود.

گفتنی است که این قابلیت در مقیاسی که اپل در دستگاه‌های خود توسعه داده، در محصولات رقیب وجود ندارد. بسیاری از دستگاه‌های ویندوزی و اندرویدی از فناوری Miracast یا WiDi استفاده می‌کنند که امکاناتی مشابه اما با محدودیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد. اپل با ارائه این قابلیت جدید محدودیت‌های مربوط به استفاده از نمایشگر و اسپیکرهای با کیفیت کامپیوترهای مک را از بین برده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location