سبد خرید خالی‌ست.
Monterey

شرکت اپل به تازگی مک او اس مانتری را معرفی و آماده بررسی کرده است، در این میان مشخص شده که در این نسخه امکان پاک کردن اطلاعات مک بدون نیاز به نصب دوباره سیستم عامل فراهم شده است.

این قابلیت جدید در جریان کنفرانس معرفی نشده بود، با این حخال بررسی های انجام شده از وب‌سایت اپل نشان می‌دهد که این کمپانی قابلیت یاد شده را به نسخه جدید سیستم عامل مک اضافه کرده است. بر اساس ادعای وب سایت اپل کاربران میتوانند از طریق System Preferences اقدام به پاک کردن تمامی اطلاعات کاربری شخصی خود در کنار اپلیکیشن‌های نصب شده توسط کاربر کنند. انجام دادن این روش باعث تسهیل روند تخلیه اطلاعات حساس می‌شود، چرا که نصب دوباره سیستم عامل در کامپیوترهای مک جدید بسیار دشوار است. دلیل این موضوع نیز تعبیه تراشه T2 و رمزنگاری دائمی آن است که باعث می‌شود تا انجام برخی از فرایند‌های کاربری پیچیده و دشوار باشند.

این قابلیت همچنین قرار است در نسخه بتای مک او اس مانتری که به صورت اختصاصی برای توسعه دهندگان عرضه شده است نیز ارائه شود تا طی تست‌های مختلف مشکلات احتمالی در آن کشف و در نسخه‌های بعدی اصلاح شود.

گفتنی است که شرکت اپل از ماه ژوئیه ۲۰۲۱ اقدام به عرضه نسخه عمومی بتای مک او اس مانتری می‌کند و پس از آن در پاییز سال جاری میلادی پس از برطرف‌سازی مشکلات احتمالی نسخه نهایی را آماده عرضه به تمامی کاربران دستگاه‌های پشتیبانی شده از این نسخه خواهد کرد.

مک او اس مانتری پس از بیگ سور دومین سیستم عامل توسعه داده شده برای کامپیوترهای مک است که امکان پشتیبانی از دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده اینتل را در کنار دستگاه‌های مبتنی بر تراشه M1 دارد. اپل تا چند سال آینده پشتیبانی سیستم عامل‌های خود از پردازنده‌های اینتل را ادامه می‌دهد، اما تولید کامپیوترهای مبتنی بر این پردازند‌ه‌ها را پایان سال جاری میلادی متوقف خواهد کرد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location