سبد خرید خالی‌ست.
Chart

فناوری مگ سیف فقط برای شارژ و اتصال به کیس نیست، بلکه گاهی می‌تواند موجب نجات دستگاه از ته یک کانال بشود. این فناوری توانسته یک دستگاه را از گم شدن نجات دهد.

بنابر گزارش منتشر شده از وب‌سایت AppleInsider به نقل از «فردریک ریدل» توسعه دهنده پلتفرم Frogg، یکی از دوستان او در حال قدم زدن در نزدیکی کانالی در شهر برلین بود که ناگهان آیفون 12 پرو او داخل کانال می‌افتد.

صاحب آیفون در گام اول تصمیم گرفت تا آیفون را پیدا کنند، در حالی که کانال حدود یک متر عمق داشت ولی آیفون به سرعت داخل گل و لای ناپدید شده بود، به طوری که صاحب آن نتوانست گوشی را پیدا کند، اما در عوض یک کنسول نینتندو سوئیچ پیدا کرد.

در گام بعدی ریدل به همراه دوستش با توجه به وجود مگ سیف در آیفون 12 تصمیم گرفتند از یک میله ماهیگیری مغناطیسی برای بیرون آوردن دستگاه از کانال استفاده کنند.


ریدل با اتصال یک مگنت به انتهای یک میله ماهیگیری، شروع به لایروبی کانال کرده تا اینکه آیفون را از گل و لجن بیرون آورد.

این عملیات تقریبا چند ساعت طول کشید ولی جالب است که بعد از بیرون آوردن آیفون از داخل گل و لای، عملکرد دستگاه همچنان خوب و باتری آن تقریبا پر بود.

آیفون ۱۲ به صورت نسبی در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم است و همین موضوع نیز یک خبر خوب برای صاحب این گوشی به حساب میاید. با این حال ریدل گفته نینتندو سوئیچی که پیدا کردند تقریبا قابل استفاده نبوده و معلوم نیست چه مدت در آنجا مدفون بوده است.

لازم به ذکر است که حلقه مگ سیف در آیفون 12 باید به ایجاد یک اتصال مغناطیسی قوی‌تر کمک کند ولی به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی حتی می‌توان این اتصال را با استفاده از یک تکه آهن نیز برقرار کرد.

ناگفته نماند که در ماه مارس یک مورد مشابه برای آیفون 11 اتفاق افتاد که بعد از شش ماه از دریاچه‌ای در بریتیش کلمبیا توسط یک غواص پیدا شده بود که مشخص شده بود به طور کامل سالم است و می‌توان از آن استفاده کرد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location