سبد خرید خالی‌ست.
Apple-tv-3

وبسایت آی‌فیکس‌ایت اخیرا ویدیوی کالبدشکافی نسل دوم اپل تی وی 4K را منتشر کرده و نشان داده که این محصول با داشتن طراحی ماژولار به راحتی قابل تعمیر است. البته این وب‌سایت تاکیید کرده که جدا کردن قطعات ریموت سیری که با طراحی متفاوتی تولید شده تعمیرپذیری خوبی ندارد.

در کالبد شکافی اپل تی وی 4K نسل ۲ مثل مدل‌های قبلی مشخص شده که شفافیت روکش پلاستیکی دستگاه به راحتی موجب عبور نور مادون قرمز شده و استفاده از ریموت سیری در همه زوایا را امکان پذیر می‌کند.

فن بزرگ داخلی اپل تی وی توسط کابل به برد مدار منطقی متصل نشده است، در عوض از چهار پین تماسی فلزی برای اتصال آن استفاده شده که فرایند جداسازی قطعات را آسان‌تر می‌کند.

طبق گفته iFixit قطعات دستگاه به سادگی لایهبندی شده و به راحتی با یک پیچگوشتی می‌توان آنها را از هم جدا کرد، به همین دلیل کالبدشکافی دستگاه راحت انجام می‌گیرد.

باتری ریموت سیری بازطراحی شده در نیمه پایینی تعبیه شده و مدارها در نیمه بالایی قرار گرفته‌اند. برای جدا سازی ریموت سیری ابتدا باید دو عدد پیچ را در پنل انتهای ریموت کنار پورت روشنایی باز کرد، اما بنا به اظهارات این وبسایت ظاهرا دسترسی به هر قطعه در این دستگاه بدون باز کردن پیچهای بیشتر امکان پذیر نیست.

بعد از باز کردن پیچها باید صفحه کلید و دکمه‌ها برداشته شده و سپس پیچهای بیشتری باز شوند تا باتری و مدار در پایین ریموت مشاهده شود. این وبسایت همچنین نشان داده که قطعات ریموت سیری جدید به سختی از هم جدا می‌شوند و تعمیرپذیری آن بسیار دشوار است.

در نهایت iFixit با کالبدشکافی اپل تی وی 4K جدید، همانند مدل‌های قلبی امتیاز 8 از 10 را برای رتبه تعمیر پذیری این دستگاه در نظر گرفته است؛ اما تعمیر ریموت جدید بسیار دشوار بوده و حتی برای تعویض ساده باتری، باید به طور کامل جدا سازی شود که احتمال خرابی هم در آن وجود خواهد داشت.


مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location