سبد خرید خالی‌ست.
Apple

وب‌سایت TheVerge طی مقاله‌ای جدید به فرهنگ سازمانی اپل، سیاست‌های محرمانگی این شرکت و اتفاقاتی نظیر استخدام یک مدیر ضدزن سابق فیس بوک در کنار جنبش سیاسی کارکنان مسلمان این شرکت پرداخته است.

کارکنان اپل معمولا در مورد محیط کاری خود، به خصوص در مورد فرهنگ سازمانی شرکت زیاد صحبت نمی‌کنند. در سیلیکون ولی، اپل با سطح قابل توجهی از پنهان‌کاری و اسرارآمیزی، به فعالیت خود ادامه می‌دهد و سعی می‌کند تا مسائل پرسنل و محصولات خود را به شکلی کاملا تمامیت‌خواهانه حل کند.

اپل اعتقاد دارد که فرهنگ سازمانی برای حفظ آرامش، امنیت و افزایش نوآوری کارکنان در نظر گرفته شده است و به همین دلیل هست که کارکنان اپل محصولاتی فوق‌العاده را طراحی خواهند کرد و به لطف این محرمانگی می‌توان کیفیت فوق‌العاده محصولات سخت‌افزاری را در تک تک مشخصه‌های این فرهنگ سازمانی دید. در این میان، کاهش سطح اطلاعات فاش شده در مورد یک محصول یا یک موضوع باعث می‌شود تا کارکنان اپل بتوانند با تمرکز بیشتری کاری که به آن‌ها محول شده را انجام دهند و حواسشان به ظاهر و مشخصه‌های کلی محصولات یا مسائل حاشیه‌ای جلب نشود.

بهانه‌ای برای کار در اپل

واقعیت این است که اپل یک پرستیژ درخشان را برای خود ایجاد کرده است. کار کردن در شرکت اپل همیشه به عنوان یک موفقیت یا «عاقبت به خیری» میان افراد حرفه‌ای سیلیکون ولی دیده می‌شود و مایه افتخار کارکنانش به حساب می‌آید، تا جایی که حتی کارکنان شرکت‌های رقیب نیز به کارکنان اپل غبطه می‌خورند. شاید بتوان گفت که گوگل مرکز مطرح شدن ایده‌های مختلف است که همیشه ایده‌ها در موجی از بی‌نظمی محیطی گم می‌شوند، اما در نهایت این ‌بی‌نظمی کار خودش را می‌کند و محصولاتی فوق‌العاده را ایجاد می‌کند. این در حالی است که اپل خودش را به عنوان یک مکان منظم و سازمان‌یافته برای ایده‌ها معرفی می‌کند. در اپل کسی استخدام نمی‌شود که صرفا یک ماه یا چند سال کار کند، بلکه افراد برای دهه‌ها در اپل کار می‌کنند و شرکت سعی می‌کند تا کارکنان را به خودش وفادار نگه‌ دارد.

اخراج مدیر سابق فیس بوک

به همین خاطر هم می‌توان گفت که رفتار اپل با فردی مثل «آنتونیو گارسیا مارتینز» نسبتا عجیب و دور از انتظار بود. مارتینز مدیر محصولات سابق شرکت فیس‌بوک بود که اخیرا کتابی را در مورد تجربه‌ی شخصی خود برای کار در سیلیکون ولی منتشر کرده بود. او در این کتاب لحنی گستاخانه و زن‌ستیز داشت و همین موضوع هم باعث شد تا حضور او در اپل به مذاق مدیران و کارکنان این شرکت خوش نیاید و در مدتی کوتاه پس از استخدام، از این شرکت اخراج شود.

مدتی کوتاه پس از استخدام شدن مارتینز، بسیاری از کارکنان زن در شرکت اپل، شروع به بحث در مورد موضوع در توییتر کردند و همین موضوع در مدت کوتاهی به یک مسئله بزرگ درون سازمانی تبدیل شد و هر کسی شروع به صحبت کردن در مورد محیط کاری‌اش در شرکت اپل کرد.

اما اتفاق نادر و غیرقابل پیش‌بینی، اعتراض به حضور مارتینز در محیط کار یا حتی اخراج آن در پایان ماجرا نبود، بلکه کارکنان اپل این‌بار در یک تجمع کاملا غیرقابل‌باور، حاضر به توضیح در مورد مشکلات محیط کاری خود شده بودند که این موضوع هیچ راه برگشتی نداشت و مدیران شرکت اپل را بسیار ناراضی کرده بود.

افرادی نظیر Cher Scarlett یکی از اعضای تیم مهندسی اپل در مورد قدرت جامعه‌ی کارکنان اپل و کیفیت این شرکت در محیط کاری صحبت کرده‌اند.او توضیح داد که افرادی نظیر مارتینز در محیط کاری اپل جایی ندارند و در نهایت طی بیانیه‌های خود از مدیران شرکت اپل درخواست کرد تا هر چه سریع‌تر به موضوع حضور مارتینز در اپل رسیدگی کنند و اجازه‌ی تخریب فرهنگ سازمانی شرکت را ندهند.

پس از ادعاهای اسکارلت نامه‌ای سرگشاده توسط بسیاری از کارکنان اپل به امضا رسید و در اختیار مدیران شرکت قرار گرفت. در این نامه از مدیران اپل درخواست شده بود تا حضور مارتینز و فعالیت او برای نوشتن و به چاپ رساندن کتاب اخیرش را مورد بررسی قرار دهند و فرهنگ سازمانی و محیط کاری اپل را در معرض افراد غیرایمن مانند او قرار ندهند. این افراد ادغا کرده بودند که محیط کاری شرکت اپل برای آن‌ها اهمیت خاصی دارد و نمی‌خواهند ریسک رخ‌دادهایی نظیر آزار و اذیت‌ها و تعرض‌ها در محیط کار را به جان بخرند.

این نامه سرگشاده تنها در عرض چند ساعت بیش از هزار امضا را دریافت کرد و پس از مدتی توسط وب‌سایت‌های خبری نظیر TheVerge منتشر شد و مورد توجه قرار گرفت. سازمان‌های عمومی و شبکه‌های اجتماعی به سرعت در سیلیکون ولی شروع به پوشش دادن این خبر کردند و در مدت زمانی کوتاه این موضوع حتی به شرکت‌های دیگر و کارکنان شرکت آمازون نیز سرایت کرد و تبدیل به یک مسئله‌ی عمومی در تمامی سیلیکون ولی شد.

جالب است بدانید که سازمان‌های عمومی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مدیریت می‌شوند یکی از از مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که به کارکنان شرکت‌های مختلف اجازه می‌دهند تا در جایگاهی برابر با مدیران بالا دستی خود بحث کنند و حتی از آن‌ها انتقاد کنند و سرعت به نتیجه‌ برسند.

این سازمان‌ها شاید تا به حال برای فعالیت شرکت اپل به راه نیافتاده بودند که به خاطر وجود مارتینز بسیاری از آن‌ها شروع به فعالیت برای زیرنظر قرار دادن محیط کاری شرکت اپل کردند.

البته در این مدت زمان یک نامه دیگر نیز از طرف فرستند‌ه‌هایی ناشناس در اپل به خبرگزاری‌هایی مثل TheVerge ارسال شد و محدودیت‌های محیط کاری شرکت اپل را به تصویر کشید. در این نامه برخی از کارکنان اپل ادعا کرده بودند که شرکت با مشکلاتی درون‌سازمانی مشابه با تمامی شرکت‌های سیلیکون ولی همراه است.

ظاهری فریبنده، اما محدودکننده

گزارش‌های گذشته همواره نشان داده بودند که کارکنان برای فعالیت در شرکت اپل با محدودیت‌ها و چالش‌های همیشگی شرکت‌های فناوری مواجه نیستند و با فرهنگ سازمانی مشکلی ندارند. گزارش سال ۲۰۱۹ نیز نشان داده بودن که این کارکنان هستند که در شرکت اپل یکدیگر را سازماندهی می‌کنند و خبری از مدیریت‌های محدودکننده در شرکت اپل نبود.

اما حالا پس از رخدادهای اخیر برخی از کارکنان اپل شروع به انتشار گزارش‌هایی در مورد فرهنگ نادرست در شرکت اپل کردند. کارکنان حالا ادعا می‌کنند که رازآلود بودن شرکت در زمینه محصولات آینده نه تنها باعث حفظ مشتریان نمی‌شود بلکه باعث ایجاد محدودیت‌هایی در زمینه مطالعه مشخصات محصولات برای تکنسین‌های داخلی نیز خواهد شد.

در حقیقت کارکنان به این موضوع اعتراض دارند که محدود کردن اطلاعات داخلی شرکت اپل باعث شده تا کارکنان هر چقدر هم که حرفه‌ای باشند، هیچ شانسی برای یادگرفتن و افزایش تجربه در زمینه توسعه محصولات زیر دست خود را نداشته باشند، چرا که سیاست محرمانگی باعث می‌شود تا آن‌ها به طور دقیق ندانند که چه کاری را انجام می‌دهند.

از طرف دیگر، اپل سیاست سفت و سخت و ویژه‌ای در زمینه انتشار اطلاعات فعالیت‌های درون سازمانی دارد. به عنوان مثال دقیقا یک هفته پس از انتشار نامه‌های مربوط به استخدام مارتینز تعدادی از کارکنان مسلمان در شرکت اپل نامه‌ای سرگشاده را به تیم کوک نوشتند و در آن از اپل خواستند تا در مورد حمایت فلسطین بیانیه‌ای را صادر کند که این موضوع با سکوت تیم کوک مواجه شد و تلاش شد تا هیچ صدایی در مورد حمایت از فلسطین در شرکت اپل منتشر نشود. البته در نهایت بیانیه کارکنان مسلمان اپل توسط برخی از خبرگزاری‌ها فاش شد.

تیم کوک چهره اپل را فدای خواسته سیاسی دیگران نمی‌کند

در این میان، بسیاری از کارکنان در حال تغییر دیدگاه خود در مورد شرکت اپل و فرهنگ درون سازمانی آن هستند. برخی از آن‌ها پس از رخداد مربوط به مارتینز و نامه‌ی حمایت از فلسطین، ادعا کرده‌اند که اپل آنقدرها که ادعایش را می‌کند، پذیرای فرهنگ تکثرگرایی و تنوع‌گرایی نیست

تیم‌ کوک حاضر نیست چهره ویژه شرکت را فدای دیدگاه سیاسی عده ای خاص از کارکنان خود کند.

کارکنان اپل اعتقاد دارند که این شرکت تنها به این فکر است که ظاهری خوب از خود را به نمایش بگذارد و از طرف دیگر تلاش می‌کند تا کارکنان خود را در زمینه داشتن اطلاعات و نشت اطلاعات و مسائل داخلی محدود کند. یکی دیگر از مسائل مورد اعتراض کارکنان اپل مربوط به همین محدودیت‌ها است. از سال ۲۰۱۸ میلادی که موج قابل توجهی از افشاگری‌ها در مورد محصولات اپل آغاز شد، این شرکت شروع به تهدید کارکنان خود کرد و اعلام کرد که در صورت پیدا کردن افشاگران، آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن اخراج می‌کند. اپل همچنین کارکنان خود را مجبور کرد تا پیمان‌نامه منبع افشای اطلاعات محرمانه NDA سفت و سخت‌تری را امضا کنند و از این پس با هیچ‌یک از خبرگزاری‌ها در ارتباط نباشند.

هیچ‌کس از وضع موجود راضی نیست!

بدون شک کارکنان اپل از سطح محدودیت‌های اعمال شده در این شرکت رضایت ندارند و در تلاش برای آزادی عمل بیشتری هستند. مدیران اپل نیز از این سطح از آزادی که به کارکنان داده‌اند راضی نیستند و می‌خواهند این محدودیت‌ها را بیشتر کنند. این دیدگاه دوگانه که در واقعیت رخ‌داده باعث شده تا فرهنگ سازمانی شرکت به چیزی تبدیل شود که تا پیش از این از اپل دیده نشده است.

با این حال امروزه کارکنان اپل می‌توانند به شکلی محدود با برخی از خبرگزاری‌ها مصاحبه کنند، اما آن‌ها می‌دانند که افشای اطلاعات محرمانه با اخراج آن‌ها به پایان خواهد رسید. از طرف دیگر آن‌ها در بسیاری از اوقات حتی اطلاعات دقیق در مورد کاری هم که در حال انجام دادن آن هستند ندارند و نمی‌دانند که دقیقا چه کاری را انجام می‌دهند، چرا که سیاست محرمانگی به آن‌ها اجازه داشتن اطلاعات بیشتر را نمی‌دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location