سبد خرید خالی‌ست.
Do-not-Track

شرکت اپل به تازگی یک ویدیوی تبلیغاتی را در مورد قابلیت مسدودسازی اپلیکیشن‌ها و حریم خصوصی کاربران منتشر کرده است. در این ویدیو اپل به شکلی بصری آنچه در زمان ردیابی اپلیکیشن‌ها رخ می‌دهد را به شکل نمادین نشان می‌دهد.

اپلیکیشن‌ها به طور دائم رفتارهای کاربران را رصد می‌کنند و از آن طریق یک پروفایل ویژه از مجموعه اطلاعات کاربران را ایجاد می‌کنند. این پروفایل‌ها به عنوان یک محصول به شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی فروخته می‌شود تا آن‌ها بتوانند تبلیغات خود را به صورت هوشمند در اختیار کاربران قرار دهند. در حقیقت شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی که مشتری اصلی اطلاعات شخصی کاربران هستند ممکن است افراد مختلف را حتی بهتر از خودشان بشناسند و بدانند که آن‌ها دقیقا از چه چیز خوششان می‌اید و حاضر به خرید چه کالا یا خدماتی هستند.

همین مسئله موضوع اصلی ویدوی تبلیغاتی جدید شرکت اپل است که در آن به کاربران نشان داده که در صورت آزاد گذاشتن اپلیکیشن‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات در حقیقت افراد زیادی را در زندگی شخصی خود وارد کرده و آن‌ها را به سرک کشیدن در تمامی ابعاد زندگی دعوت کرده‌اند.

اپل از آی او اس ۱۴.۵ امکان مسدودسازی و مدیریت اپلیکیشن‌ها در زمینه جمع‌آوری اطلاعات شخصی را به کاربران ارائه داد. کاربران می‌توانند خودشان انتخاب کنند که کدام اپلیکیشن رفتار شخصی آن‌ها در دنیای دیجیتال را ردیابی کند و کدام اپلیکیشن آن‌ها را ردیابی نکند. این موضوع به طور کامل به اختیار خود کاربران قرار داده شده است. با این حال موضوع اصلی این است که آیا کاربران حاضر به آزاد گذاشتن اپلیکیشن‌ها هستند یا این امکان را در آن‌ها مسدود خواهند کرد.؟

پاسخ این سوال هرچه باشد نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که درصد بالایی از کاربران قابلیت مسدودسازی اپلیکیشن‌ها برای ردیابی اطلاعات شخصی را فعال می‌کنند تا از آن طریق حریم خصوصی خود ایمن‌تر کنند.

عرضه این قابلیت تا به امروز با شکایت و ابراز نارضایتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی و از جمله ان‌ها فیس بوک مواجه شده است که البته همچنان رضایت کاربران را به خود جلب کرده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location