سبد خرید خالی‌ست.
airpod_max

اپل تایید کرده که ایرپاد، ایرپاد پرو و مکس از قابلیت Lossless Audio به دلیل محدودیت‌های ارتباط بلوتوث و حتی از طریق اتصال سیمی پشتیبانی نمی‌کنند.

همچنان که ایرپاد، ایرپاد پرو و مکس از قابلیت Lossless Audio در اپل موزیک به دلیل محدودیت‌های بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند، اما مشخص شده ایرپاد مکس حتی از طریق اتصال سیمی هم قادر به ارائه آن نیست.

هدفون‌های ایرپاد مکس به پورت لایتنینگ مجهز هستند، اما به دلیل محدود بودن به منابع آنالوگ، از فرمت‌های صوتی دیجیتال و از طریق اتصال سیمی پشتیبانی نمی‌کند.

اپل گفته که وقتی یک آهنگ Lossless با کیفیت 24 بیتی و 48 کیلوهرتز در اپل موزیک ارائه می‌شود، می‌تواند توسط یک کابل و دانگل لایتنینگ به 3.5 میلی متر از طریق آیفون در ایرپاد مکس پخش ‌شود. صدا به آنالوگ تبدیل شده و با کیفیت 24 بیتی 48 کیلو هرتز دوباره دیجیتالی می‌شود.

اپل تایید می‌کند که قابلیت Lossless Audio در یک آیفون، آیپد، مک یا اپل‌تی‌وی قابل شنیدن است، ولی گفته در ایرپاد ایرپاد پرو و مکس و هوم پاد کیفیت بالای صدا ارائه نمی‌شود.

برای گوش کردن به صدای Lossless در دستگاه iOS به یک هدفون کابلی سازگار با فرمت ALAC و احتمالا مبدل دیجیتال به آنالوگ نیاز هست.

عدم پشتیبانی ایرپاد مکس 549 دلاری از صدای Lossless موجب نارضایتی کاربران شده ولی موضوع حائز اهمیت این است که اکثر افراد نمی‌توانند تفاوت‌ بین فرمت‌های صدای فشرده‌سازی شده مثل MP3 را با Lossless تشخیص دهند.

گرچه هدفون‌های اپل و به ویژه ایرپاد مکس قادر به ارائه این قابلیت نیستند ولی خوشبختانه با دو ویژگی جدید Spatial Audio و Dolby Atmos سازگار هستند؛ گفتنی است که دو ویژگی اخیر به تازگی در پلتفرم اپل موزیک عرضه شده است.

Spatial Audio به هنرمندان امکان ایجاد موسیقی چند بعدی می‌دهد به طوری که صدا از همه اطراف به گوش مخاطب می‌رسد، همچنین این ویژگی در همه هدفون‌های ایرپاد و بیتس با تراشه H1 و W1 ارائه می‌شود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location