سبد خرید خالی‌ست.
Magsafe

گزارش‌های اخیر منتشر شده از سازمان غذا و دارو در آمریکا حاکی از این است که احتمال خطر مداخله مگ سیف با ایمپلنت‌های پزشکی نظیر دستگاه ضربان ساز قلب پایین است، اما این خطر وجود دارد و غیرقابل انکار نیست.

اوایل امسال برخی متخصصین پزشکی به خطر مداخله شارژر مگ سیف موجود در مدل‌های آیفون 12 اشاره کردند که از درمان بیماران دارای «پیس‌میکر» (ضربان‌ساز قلب) به طور بالقوه ممانعت می‌کند.

قبلا اعلام شده بود سیستم مگ سیف موجب مداخله مگنتیک با دستگاه‌های کاشتنی مثل ضربان ساز قلب یا پیس‌میکر می‌شوند؛ در حالی که اخیرا مشخص شده احتمال خطر کم بوده ولی با این حال بهتر است بیماران برخی موارد را رعایت کنند.

بعد از آزمایش این دستگاه‌ها، سازمان غذا و دارو ایالات متحده این هفته اعلام کرد گوشی‌های جدید، ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی دارای مگنت احتمالا به طور موقت بر عملکرد طبیعی دستگاه‌های پزشکی کاشتنی تاثیر می‌گذارند. این دستگاه‌ها شامل پیس‌میکرها و دفیبریلاتورهای قابل کاشت هستند که البته برای بیماران کم‌خطر هستند. FDA افزود در حال حاضر از هر گونه عوارض جانبی مرتبط با موضوع اطلاعاتی در دست ندارد. سازمان غذا و دارو آمریکا به بیمارانی که دستگاه‌های پزشکی کاشتنی در بدن خود دارند توصیه‌هایی کرده است.

  • دستگاه‌های الکترونیکی مثل تلفن همراه و ساعت‌های هوشمند را حداقل در 15 سانتی متری خود نگه دارند.
  • از نگه داری لوازم مصرفی الکترونیکی در جیب لباس خود که روی دستگاه کاشتنی قرار گرفته خودداری کنند.
  • اگر در مورد مگنت موجود در وسایل الکترونیکی مصرفی خود و تجهیزات پزشکی کاشته شده سوالی داشته باشند با افراد ارائه دهنده خدمات پزشکی خود صحبت کنند.

موارد ذکر شده توسط FDA با دستورالعمل‌های اپل مشترک بوده و به کاربران توصیه می‌کند که به دلیل خطر مداخله الکترومغنانطیسی ناشی از مگ سیف باید آیفون و اکسسوری‌های مربوط به آن را از دستگاه‌های پزشکی کاشتنی دور نگه دارند، در صورتی که از شارژ بی‌سیم آیفون استفاده می‌شود بیش از 30 سانتی متر دور نگه دارند.

همچنین اپل به کاربران توصیه می‌کند برای جلوگیری از خطر ناشی از مگ سیف با پزشک و سازنده دستگاه‌های پزشکی کاشتنی مشورت کنند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location