سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-M1

شرکت اپل در طول چند ماه گذشته اقدام به رونمایی و معرفی از تراشه‌های M1 و تعبیه آن در مک بوک‌ها کرده است و حالا سوال این است که آیا شرکت اپل اقدام به تولید آیفون M1 خواهد کرد؟

بسیاری از شایعاتی که اخیرا منتشر شده به این موضوع پرداخته‌اند که شرکت اپل ممکن است در تولید تلفن‌های هوشمند رده بالای خود تعبیه تراشه‌های پردازشی سری A را کنار بگذارد و به جای آن از تراشه‌های سری M را برای افزایش قدرت آن‌ها به کار ببرد.

در این میان، حتی ویدیویی مفهومی از آنچه آیفون M1 شناخته شده نیز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده است. این ویدیو نشان دهنده کانسپتی از آیفون بوده که با طراحی عجیب ساخته شده است. کانسپت آیفون M1 با اتکا به شایعات گذشته در مورد افزایش ابعاد دوربین مدل‌های ۲۰۲۱ گوشی‌های اپل منتشر شده است. در این تصویر آیفون مفهومی، مجهز به یک برآمدگی در قسمت بالایی شده و ظاهری نامتقارن به خود گرفته است. سازنده این ویدیوی مفهومی همچنین ادعا کرده که اپل از تراشه M1 در تولید این تلفن هوشمند رده بالا استفاده می‌کند تا از آن طریق بتواند توانایی پردازشی این محصول را افزایش دهد.

این ویدیوی مفهومی در حالی منتشر شده که بسیاری از تحلیلگران ادعاها در مورد مشخصات فنی و ظاهر این تلفن هوشمند را به دور از سیاست‌های اپل و آنچه در آینده رخ خواهد داد، خوانده‌اند.

این تحلیلگران بر این باور هستند که M1 و به طور کلی تراشه‌های سری M قطعه‌های ترکیبی هستند که امکان پردازش مرکزی و گرافیکی را به صورت همزمان را دارد و در عین حال حافظه رم نیز در آن‌ها گنجانده شده است. در حقیقت تراشه‌های سری M از نظر ابعاد مناسب تلفن‌های هوشمند نیستند و صرفا امکان تعبیه در آیپدهای پرو و کامپیوترهای مک برای آن‌ها فراهم شده است.

علاوه بر این، تحلیلگران انتقادهایی را به ظاهر و طراحی احتمالی این تلفن هوشمند نیز مطرح کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که اپل به احتمال زیاد اقدامی برای ساخت یک دستگاه نامتقارن، آن‌هم در بخش حساسی مثل دوربین و در گوشه‌ها نخواهد کرد. اپل به تازگی و مشخصا در آیفون ۱۲ سرمایه‌گذاری تبلیغاتی ویژه‌ای روی استفاده از روکش‌های سرامیکی نمایشگر کرده است تا آیفون‌ها را در برابر ضربه‌ها مقاوم کند، با توجه به این موضوع تحلیلگران استدلال می‌کنند که این طراحی نامتقارن باعث کاهش مقاومت دستگاه در برابر ضربات می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا احتمال استفاده از این طراحی در تلفن‌های هوشمند آیفون دور از ذهن به حساب آید.

گفتنی است که با وجود تمامی نظرهای منفی در مورد این طرح مفهومی هیچ چیز را نمی‌توان در مورد محصولات آینده شرکت اپل پیش‌بینی کرد و شاید بخش‌هایی از ادعاهای این ویدیو در آینده به واقعیت نزدیک شوند.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location