سبد خرید خالی‌ست.
Smart

شرکت اپل به تازگی رایزنی و همکاری جدیدی را با اتحادیه تولیدکنندگان محصولات مبتنی بر هوشمندسازی خانه نظیر گوگل و آمازون انجام داد و طی آن تصمیم به توسعه یک استاندارد جدید گرفته است. این موضوع باعث می شود تا استاندارد اتصال محصولات هوشمندسازی خانه اپل بهبود پیدا کنند.

اپل، آمازون و گوگل به عنوان شرکت‌های تولیدکننده ابزارهای ارتباطی برای خانه‌های هوشمند، تا پیش از این پروژه‌ای را تحت عنوان Project CHIP را به راه انداخته بودند که از پروتکل‌های ارتباطی مبتنی بر آی‌پی برای اتصال دستگاه‌های اکوسیستم اینترنت اشیا استفاده می‌کرد.

این پروتکل از نظر مالکیت معنوی به طور کامل آزاد بوده و تمامی شرکت‌های تولیدکننده ابزارهای اتوماسیون و هوشمندسازی خانه‌ها می‌توانستند از آن استفاده کنند. حال این پروژه در طرح جدیدی که در نتیجه رایزنی این سه شرکت بزرگ توسعه یافته قرار است یک استاندارد جدید را برای بهبود و ساده‌سازی فرایند ساخت توسعه گسترش و راه‌اندازی خانه‌های هوشمند معرفی کند.

این استاندارد شامل پنج فاکتور مهم می‌شود که تمامی ابزارهای هوشمند خانه باید آن‌ها را داشته باشد. پنج فاکتور مهم در استاندارد مشترک میان اگر گوگل آمازون شامل موارد زیر می شود:

  • -سادگی: کاربر باید بتواند به سادگی از ابزارهای هوشمندسازی خانه استفاده کند و آن‌ها را به سادگی از طریق فروشگاه‌های معمول خریداری کند.
  • -سازگاری: دستگاه باید بتواند با دستگاه‌های مختلف و ابزارهای هوشمندسازی خانه که توسط شرکت‌های دیگر طراحی و تولید شده‌اند نیز کار کند.
  • -امینت: دستگاه‌های هوشمندسازی خانه باید ارتباط ایمن داشته باشند و امکان نفوذ توسط هکرها را نداشته باشند. همچنین توسعه‌دهندگان باید از امنیت محصولات عرضه شده توسط خود به کاربران اطمینان حاصل کنند و از نظر امنیتی به کاربرانتضمین ویژه بدهند.
  • -انعطاف‌پذیری: دستگاه‌های هوشمندسازی خانه برای اتصال و استفاده‌های گوناگون باید انعطاف‌پذیر باشند و بتوانند در شرایط مختلف و اکوسیستم‌های گوناگون قابل استفاده باشند.

اپل به عنوان توسعه‌دهنده بستر نرم‌افزاری هوم کیت و دستیار هوشمند صوتی سیری در تلاش است تا با این رایزنی‌ها امکان استفاده است ابزارهای هوشمند سازی خانه را برای تمام کاربران جهان فراهم بیاورد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location