سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت گوگل تصمیم دارد تا به تقلید از اپل، برچسب‌های خریم خصوصی را با یک سال تأخیر در سیستم عامل اندروید آماده عرضه کند.

گوگل در وبلاگ رسمی اندروید برای توسعه‌دهندگان به نشانی adroid-developers.googleblog.com طی پستی جدید اعلام کرده که بخشی را با عنوان «Safty Section» در صفحات هر یک از اپلیکیشن‌های عرضه شده در گوگل پلی اضافه خواهد کرد تا در زمینه «کمک به کاربران برای شناخت داده‌های جمع‌آوری شده و قابل اشتراک‌گذاری» فعالیت کند. این بخش به کاربران کمک می‌کند تا همانند بخش برچسب‌های حریم خصوصی در اپ استور به اطلاعات جمع‌آوری شده توسط هر یک از اپلیکیشن‌ها آگاه شوند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های طراحی شده برای سیستم عامل اندروید از این پس باید اطلاعات کامل در مورد داده‌هایی که از کاربران در طول استفاده از اپلیکیشن جمع‌آوری می‌کنند را در این بخش امنیتی درج کنند تا کاربران از این پس با آگاهی کامل اقدام به دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها روی تلفن‌های هوشمند خود کنند.

گفتنی است که با وجود ارائه قابلیت مشابه با برچسب‌های حریم خصوصی در پلی استور، همچنان بسیاری از بخش‌های امنیتی که توسط شرکت اپل در آی او اس ۱۴ به کاربران ارائه شده قرار نیست به صورت کامل در اختیار کاربران اندروید قرار گیرد. مهم‌ترین امکانی که گوگل از آن حرفی به میان نیاورده مربوط به پشتیبانی از قابلیت مسدودسازی ردیابی اطلاعات کاربران است که باعث می‌شود تا هیچ یک از اپلیکیشن‌ها قادر به جمع‌آوری اطلاعاتشخصی و ساخت پروفایل برای نمایش تبلیغات هوشمند نباشند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران سیستم عامل اندروید حتی با وجود برچسب‌های حریم خصوصی در اپلیکیشن‌ها به طور کامل و دقیق امکانات ویژه‌ای در زمینه مدیریت اطلاعات شخصی خود نداشته باشند.

این موضوع نشان می‌دهد که در حال حاضر ایمن‌ترین سیستم عامل و پلتفرم اجرای اپلیکیشن‌ها برای مقابله با اپلیکیشن‌های تبلیغاتی و فروش اطلاعات شخصی کاربران آی او اس و تلفن‌های هوشمند آیفون است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location