سبد خرید خالی‌ست.
nightshift

مطالعه جدیدی از دانشگاه BYU با بررسی تاثیرات عملکرد نور کم بر عادت‌های خوابیدن کاربران گوشی‌های هوشمند نشان داده که ویژگی‌هایی مثل حالت Night Shift موجب بهبود خواب کاربران آیفون نمی‌شود.

حالت Night Shift برای کاهش میزان نور آبی در دستگاه‌های iOS برای ساعات‌های خاموشی شب همراه با سیستم عامل iOS 9 ارائه شد.

این قابلیت از ساعت و موقعیت جغرافیایی آیفون یا آیپد برای تعیین زمان غروب آفتاب استفاده می‌کند و به طور خودکار رنگ صفحه نمایش را به رنگ‌های گرم‌تر تغییر داده و نمایشگر را به تنظیمات منظم خود در زمان صبح بر‌می‌گرداند.

حالت Night Shift در اکثر گوشی‌های هوشمند ایجاد شده و مطالعات نشان داده که نور آبی با تغییر در ریتم شبانه روزی بدن، می‌تواند تاثیر منفی بر خواب کاربر بگذارد، همچنین با این فرضیه سلامت خواب تضعیف می‌شود.

محققین دانشگاه BYU و مرکز پزشکی بیمارستان کودکان شهر سینسیناتی، نتایج خواب افراد مورد مطالعه را در سه دسته قرار دادند. گروه اول افرادی هستند که هنگام شب از تلفن همراه خود در حالت Night Shift استفاده می‌کنند، گروه دوم افرادی که گوشی خود را در شب بدون استفاده از Night Shift استفاده می‌کنند و گروه سوم کسانی که قبل از خواب اصلا از تلفن هوشمند استفاده نمی‌کنند.

نتایج حاصل از این مطالعه مشخص کرد که تفاوتی بین این سه گروه وجود نداشته و استفاده از حالت Night Shift تاثیری بر خواب افراد نداشته است.

نتایج همچنین نشان دادند که نور آبی می‌تواند فقط بر زمان به خواب رفتن یا خواب ماندن تاثیر گذار باشد ضمن اینکه تاثیر تعاملات فیزیکی مثل پیام کوتاه، اسکرول و ارسال نتایج خواب را نباید چشم پوشی کرد.

یکی از محققین این دانشگاه گفته که شواهد زیادی موجود است که نشان می‌دهد نور آبی موجب افزایش هوشیاری و در نتیجه مشکل در خوابیدن می‌شود ولی فهمیدن مقدار تاثیر تحریک پرتوهای نور و مقایسه آن با دیگر فاکتورهای تحریک کننده ذهنی و روانشناختی از اهیمت بالایی برخوردار است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location