سبد خرید خالی‌ست.
Sweeney

تیم سوئینی مدیر عامل اجرایی شرکت اپیک گیمز به تازگی در دادگاه اعلام کرده که نرخ کمیسیون ۳۰ درصدی اپ استور برای فروش بازی‌ها کاملاً عادلانه است.

مدیر عامل اجرایی این شرکت بازی سازی، اعلام کرده که اپل با عرضه محصولات دیجیتالی در فروشگاه نرم افزاری خود، در حقیقت به همان میزان نرخ کمیسیون فروشگاه‌های اختصاصی کنسول‌های بازی توسعه یافته توسط مایکروسافت، سونی و نینتندو را دریافت کرده است.

مدیرعامل اپیک تأکید کرده که شرکت‌های بزرگ تولید کننده کنسول مثل مایکروسافت، سونی و نینتندو کمیسیونی معادل با ۳۰ درصد مبلغ فروش بازی را از این شرکت دریافت می‌کنند. او همچنین اعلام کرده که هیچ مشکلی برای پرداخت این کمیسیون به شرکت‌های یادشده ندارد.

او در ادامه گفته که کمیسیون تولید کنندگان کنسول‌های بازی بسیار منصفانه است؛ چراکه این شرکت‌ها با توسعه سخت افزارهای پایدار را به تولیدکنندگان بازی‌ها کمک کرده‌اند تا بتوانند بدون محدودیت‌های مختلف محصولات نرم افزاری خود را به فروش برساند.

با این حال مدیرعامل اپیک گیمز ضمن پشتیبانی از شکایتهای گذشته خود علیه اپل، اعلام کرده که آیفون و سیستم عامل آی او اس را نیز به عنوان یک پلتفرم مشابه با کنسول می‌شناسد که دقیقاً همین خدمات را برای عرضه بازی‌ها در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

سوئینی تائید کرده اپیک گیمز مدت‌ها است که با بسیاری از توسعه دهندگان پلتفرم‌های بازی مشکل داشته است و آن‌ها را به زور مجبور به انجام برخی از تغییرات کرده است. به عنوان مثال اپیک تا پیش از این سونی را مجبور کرده بود تا امکان اجرای بازی فورتنایت به‌صورت کراس پلی را در اختیار کاربران پلی استیشن قرار دهد که این موضوع خارج از سیاست‌های ویژه سونی برای توسعه بازی‌های پلی استیشن بوده است.

در این میان وکلای اپل نیز اعلام کرده‌اند که اپیک برای توسعه نسخه‌های جدید فورتنایت از ابزار نرم افزاری «متال» برای ساخت رابط گرافیکی بازی استفاده کرده است؛ اما این شرکت همچنان به‌حق کمیسیون و هزینه‌ای که اپل برای فروش محصولات نرم افزاری از توسعه دهندگان دریافت می‌کند، اعتراض دارد.

ادعای اخیر مدیرعامل اپیک ممکن است در نهایت به شکست شکایت او و هدفش برای متهم کردن شرکت اپل منجر شود. پس از شکست در دادگاه احتمالاً این کمپانی از مواضع خود کوتاه بیاید و پس از پذیرش حق کمیسیون ۳۰ درصدی اپل، امکان عرضه بازی فورتنایت در اپ استور را فراهم بیاورد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location