سبد خرید خالی‌ست.
Mark-Zuckerburg-tik-cook

تیم کوک در آستانه انتشار قابلیت شفافیت ردیابی اپلیکیشن از مارک زاکربرگ خواسته که در جلسه خصوصی 2019 اطلاعات کاربران را از اپلیکیشن‌های شخص ثالث حذف کند. او همچنین به اعتراض‌های زاکربرگ نیز پاسخ داده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در یک نشست خصوصی مدیران فناوری و رسانه‌های اجتماعی در جولای 2019 در ایالت آیداهو، تیم کوک مدیر عامل اپل از مارک زاکربرگ مؤسس فیس بوک درخواست کرد که اطلاعات جمع آوری شدهکاربران را از اپلیکیشن‌های شخص ثالث شرکت خود حذف کند.

به گفته تایمز هر ساله در کنفرانسی که توسط بانک سرمایه گذاری Allen & Company برگزار می‌شود، مدیران همدیگر را ملاقات کرده و تلاش می‌کنند تا روابط متقابل خود را بهبود ببخشند.

این نشست در تابستان 2019 در حالی برگزار شد که فیس‌بوک درگیر یک رسوایی در Cambridge Analytica شده بود. ماجرا از این قرار بود که فیس‌بوک اطلاعات بیش از 50 میلیون کاربر خود را بدون رضایت آن‌ها برای تبلیغات سیاسی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به موسسه Cambridge Analytica داده بود.

در طول این رویداد تیم کوک به عرضه قابلیت شفاف سازی اپلیکیشن‌ها اشاره کرد. اپل با انتشار iOS14.5، قابلیت شفافیت ردیابی اپلیکیشن‌ها را ارائه می‌دهد و با این کار ردیابی کاربران در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بدون رضایت آن‌ها انجام نخواهد شد.

فیس‌بوک این روند را ناعادلانه و تهدید جدی برای مشاغل کوچکی می‌داند که از پلتفرم رسانه اجتماعی فیس‌بوک و با استفاده از اطلاعات کاربران، تبلیغات شخصی خود را انجام می‌دهند.

در جلسه کلاب هاوس که اوایل این ماه برگزار شده بود نیز زاکربرگ گفت که احتمالاً فیس‌بوک با ایجاد تغییراتی در سیستم تجارت تبلیغات و جمع آوری داده‌های کاربران، در شرایط قوی‌تر و بالاتری قرار خواهد گرفت.

با شروع راه اندازی ATT یا شفافیت ردیابی اپلیکیشن، تیم کوک گفت که اپل به دنبال ارائه راهی است که کاربران مجاز به انتخاب ردیابی اطلاعاتشان یا رد آن باشند.

همچنین کوک در سخنرانی اخیر خود در کنفرانس حفظ حریم خصوصی رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک که با الگوریتم‌های خود موجب تقویت اطلاعات نادرست و توطئه آمیز می‌شوند را در این برنامه دعوت کرد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location