سبد خرید خالی‌ست.
Facebook

آپدیت iOS 14.5 روز گذشته با ارائه قابلیت مهم باز شدن قفل آیفون با ماسک روی صورت منتشر شد. در ادامه با ما همراه باشید تا طریقه استفاده از این قابلیت را به شما آموزش دهیم.

اپل در سال 2017 سیستم شناسایی چهره یا فیس آیدی را همزمان با عرضه آیفون X معرفی کرد و به کاربران خود نشان داد که استفاده از این روش بسیار آسانتر از روش قدیمی شناسایی با اثر انگشت است.

با توجه به شرایط فعلی همه گیری جهانی کرونا و استفاده از ماسک، ویژگی بیومتریک اپل غیر قابل استفاده شده و بسیاری ازکاربران در مکان‌های عمومی مجبور به وارد کردن رمز عبور خود می‌شوند.

اپل برای رفع این مشکل چاره‌ای اندیشیده و قابلیتی جدید برای کاربران آیفون با داشتن یک اپل واچ معرفی کرده که بتوانند از طریق فیس آیدی با اسکن جزیی صورت همراه با ماسک، قفل گوشی خود را باز کنند.

روند استفاده از این قابلیت جدید شبیه باز کردن قفل مک با اپل واچ است، در این مورد یک اخطار هپتیک و یک اعلان در اپل واچ خود دریافت کرده و باز شدن قفل با موفقیت را به اطلاع او می‌رساند.

قبل از استفاده از این ویژگی جدید باید مطمئن باشید که iOS 14.5 را در آیفون و watchOS 7.4 را در اپل واچ خود نصب کرده‌اید. با رفتن به Settings -> General -> Software Update آیفون خود را به روز رسانی کنید. سپس اپلیکیشن Watch را روی آیفون خود راه اندازی کرده و روی My Watch در پایین صفحه ضربه بزنید و گزینه General -> Software Update را انتخاب کنید.

 برای ایجاد تغییرات به موراد زیر نیاز دارید:

  • آیفون X یا نسل‌های بعدی با فیس آیدی
  • اپل واچ سری 3 یا نسل‌های بعد
  • iOS 14.5 و بالاتر
  • watchOS 7.4 یا نسل‌های بعدی آن

نحوه باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

  • 1-اپلیکیشن Settings را روی آیفون خود راه اندازی کنید.
  • 2-Face ID & Passcode را انتخاب کنید.
  • 3-رمز عبور آیفون خودرا وارد کنید.
  • 4-به بخش Unlock With Apple Watch بروید و کلید نزدیک Apple Watch را به رنگ سبز یا روشن تغییر دهید. اگر به رنگ خاکستری باشد باید نسخه watchOS را در اپل واچ خود بهروز کنید.

برای استفاده از اپل واچ برای باز کردن آیفون، ساعت باید روی مچ دست بسته شده باشد، قفل آن باز و با رمز عبور محافظت شود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location