سبد خرید خالی‌ست.
Apple-Russia

دولت روسیه با اتهام به نقض قوانین ضد انحصار و سوء استفاده از موقعیت برتر در بازار اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند، جریمه 12 میلیون دلاری از اپل دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز سرویس ضد انحصار فدرال روسیه FAS مبلغ 12 میلیون دلار به عنوان جریمه از اپل دریافت کرده و اپل را به سوء استفاده از تسلط بر بازار اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند متهم کرد.

بنابر FAS اپل با توزیع اپلیکیشن‌ها از طریق پلتفرم iOS به محصولات خود مزیت رقابتی می‌بخشد. به همین منظور به عنوان جریمه اپل مجبور به پرداخت 906.3 میلیون روبل معادل 12.1 میلیون دلار شده است.

وقتی در سال 2019 اپل اپلیکیشن‌های کنترل والدین را از طریق محدود کردن توسعه دهنده‌ها به استفاده از پروفایل‌های ویژه در اپ استور متوقف کرد.

در نتیجه اپل به سوء استفاده از قدرت غالب موقعیت اپ استور و محدودیت رقابت بازار اپلیکیشن‌های موجود در iOS متهم شد و به دنبال آن یک حکم در ماه اوت(مرداد) برای اپل صادر که در نهایت منجر به جریمه برای این شرکت شد.

Kaspersky Lab شرکت امنیت سایبری بعد از حذف اپلیکیشن Kaspersky Safe Kids از اپ استور، یک شکایت ضد انحصار به FAS فرستاد. تا این زمان به مدت سه سال بود که این اپلیکیشن در اپ استور موجود بود.

اپل با داشتن سهم 100 درصدی از بازار اپلیکیشن‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS گوشی‌های همراه موقعیت غالب را به خود اختصاص داده، همچنین امکان نصب این اپلیکیشن‌ها از اپ استور منع قانونی ندارد.

FAS در حکمی به اپل ابلاغ کرده که با حذف قوانینی که منجر به رد اپلیکیشن‌های شخص ثالث می‌شود به تخلفات این شرکت نظارت می‌کند.

اپل در واکنش به این حکم گفته محترمانه با تصمیم FAS اعتراض کرده و درخواست تجدید نظر دارد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location