سبد خرید خالی‌ست.
Apple-App-Trancparency

شرکت اپل به تازگی اقدام به عرضه نسخه عمومی آی او اس 14.5 همراه با قابلیت‌هایی ویژه مثل مسدود کردن امکان ردیابی اطلاعات شخصی کاربران کرده است و حالا مشخص شده که برخی از اپلیکیشن در ازای ردیابی فعالیت‌های کاربران و دریافت اطلاعات شخصی آن‌ها در حال ارائه جایزه و محتوایی ویژه هستند.

اپل اعلام کرده که به شکلی کاملاً جدی با این موضوع برخورد می‌کند و هر اپلیکیشنی که کاربران را به ارائه اطلاعات شخصی خودش تشویق کند برای همیشه از عرضه در اپ استور مسدود خواهد شد.

اپ استور در دستورالعمل ویژه خود اعلام کرده که معیارهایی ویژه را در چارچوبی خاص توسعه می‌دهد که از دسترسی غیرقانونی و حتی فریب کارانه اپلیکیشن‌ها به اطلاعات شخصی کاربران جلو گیری کند. اپل در حقیقت با انجام این کار یک هشدار شدید را به شرکت فیس بوک و دیگر کمپانی‌های تبلیغاتی داده است.

بسیاری از اپلیکیشن‌ها ممکن است محدودیت‌هایی را در زمینه ارائه محتوای خود به کاربرانی که تبلیغات و ردیابی اطلاعات شخصی را محدود کرده باشند، ایجاد کنند. این موضوع همچنین ممکن است به صورت مستقیم به کاربران نشان داده شود و توسعه دهنده اپلیکیشن به کاربر بگوید که در صورت مسدود سازی اطلاعات شخصی امکان دریافت خدمات را از کاربران نخواهد داشت.

در این میان، مشخص شده که شرکت اپل اعلام کرده که در صورت انجام چنین فعالیت‌هایی در اپ استور و مجبور یا تشویق کردن کاربران به جمع آوری اطلاعات شخصی و ارائه آن‌ها به سازمان‌های تبلیغاتی، اپلیکیشن را برای همیشه از اپ استور بن می‌کند و اجازه فعالیت را به کاربران این شرکت نمی‌دهد.

عرضه قابلیت حفظ حریم خصوصی اپ استور و مسدود سازی اپلیکیشن‌ها از ردیابی اطلاعات شخصی یکی از پرمناقشه‌ترین فعالیت‌هایی بود که شرکت اپل در چند سال گذشته در زمینه توسعه اپ استور و سیستم عامل آی او اس انجام داده بود و حالا نیز محدودیت‌های ویژه یا را برای کسب و کار این شرکت‌ها ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location