سبد خرید خالی‌ست.
macbook-2021

سرقت هفته گذشته طرح شماتیک مک بوک پرو 2021 از کوانتا کامپیوتر تامین کننده اپل، اطلاعات زیادی را در مورد طراحی این محصول لو داده است. در این میان، اطلاعات زیادی از نحوه طراحی محصولات آینده شرکت اپل لو رفته است.

بر اساس این اطلاعات فاش شده، نقشه های اپل برای مدل‌های مک بوک پرو 2021 به وضوح نشان دهنده پورت‌های اضافه، بازگشتن به مگ سیف و حذف تاچ بار را تایید می‌کند.

در نقشه‌های آنلاین لو رفته برد مدار منطقی مک بوک پرو 2021 مشاهده شده که سمت راست دستگاه، یک پورت HDMI همراه با یک پورت تاندربولت USB-C و در کنار آن یک کارت خوان SD وجود دارد.

سمت چپ نیز دو عدد پورت تاندربولت USB-C اضافه و یک شیار شارژمگ سیف وجود دارد که در مجموع سه پورت تاندربولت در این دستگاه دیده شده است.

مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل و بلومبرگ قبلا به اضافه شدن پورت‌های بیشتر به مک بوک پرو 2021 اشاره کرده بودند؛ حال طرح شماتیک به سرقت رفته وجود پورت‌های اضافی را به وضوح تایید می‌کند.

پروژه‌هایی که تحت نام رمز J316 برای مک بوک پرو 16 اینچی و J314 برای مک بوک پرو 14 اینچی شایعه شده بود در این طرح شماتیک مشاهده شده که احتمالا هر دو دستگاه به پورت‌های جدید، شارژ مگ سیف و تراشه اپل سیلیکون مجهز هستند.

شایعات منتشر شده پیرامون سرقت طرح شماتیک مک بوک پرو جدید حاکی از این است که یک گروه باج افزار به نام REvil ادعا کرده که به سیستم کامپیوتری داخلی کوانتا کامپیوتر دسترسی پیدا کرده است.

همچنین تصاویر لو رفته از مک بوک پرو آینده که در توییتر دست به دست می‌شود نبودن تاچ بار که قبلا شایعه شده بود و طراحی گوشه‌های گردتر را تایید می‌کند.

Revil تهدید کرده که اگر اپل تا اول ماه مه به آنها مبلغ باج را پرداخت نکند اسناد دزیده شده از کوانتا کامپیوتر را منتشر خواهد کرد. این گروه گفته که هر روز پرونده‌های جدیدی منتشر می‌کند تا اپل تسلیم خواسته‌های آنان شود، ولی اپل تا کنون واکنشی نشان نداده است.

کوانتا کامپیوتر تامین کننده اپل گفته که قطعا مورد حملات سایبری قرار گرفته ولی بر عملکرد تجاری شرکت تاثیر نداشته است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location