سبد خرید خالی‌ست.
macos-Big-sur

شرکت اپل به‌تازگی مک او اس 11.3 را آماده عرضه به‌تمامی کاربران کرده که در آن یکی از مهم‌ترین باگ‌های امنیتی این سیستم عامل برطرف شده است.

بررسی‌های وب سایت TechCrunch نشان از آن دارد که آپدیت جدید آسیب پذیری مربوط به دور زدن سیستم امنیتی شرکت اپل را برطرف می‌کند. تا پیش از این محققین امنیت سایبری ادعا کرده بودند که سیستم عامل مک او اس بیگ سور دارای مشکل امنیتی ویژه است که امکان نفوذ بدافزارها را به کامپیوترها می‌دهد.

این آسیب پذیری باعث می‌شد تا بدافزارها و بتوانند سیستم امنیتی پیش‌فرض سیستم عامل مک را دور بزنند و به‌صورت مستقیم روی سیستم اجرا شوند. همین موضوع باعث شده بود تا هکرها راهکارهایی آسان‌تر را برای نفوذ به مک پیدا کنند. این آسیب پذیری از ماه مارس کشف شده بود و شرکت اپل نیز در این مورد به کاربران هشدار داده بود.

این باگ از طریق برخی از نرم افزارهای از پیش نصب شده مک نظیر ماشین حساب امکان نفوذ را در اختیار هکرها می‌گذاشت که ممکن بود برای بسیاری از افراد خطرناک باشد.

اپلیکیشن‌های مک او اس صرفاً یک فایل قابل اجرا نیستند، بلکه یک باندل از فایل‌ها هستند که به‌صورت مستقیم و یک پارچه اجرا می‌شوند. در صورت نفوذ یک بد افزار به این باندل ها می‌تواند به کل سیستم نفوذ کند و سیستم عامل مک دیگر فعالیت‌های مخرب را شناسایی نمی‌کند.

در تغییرات اخیر بخش ضد بدافزار سیستم عامل مک دستخوش بهینه سازی‌هایی شده که در بخش XProtect اجازه فعالیت بدافزار را حتی از طریق اپلیکیشن‌های داخلی از پیش نصب شده نمی‌دهد.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location