سبد خرید خالی‌ست.
Hamtaq

از روز دوشنبه سامانه همتا تصمیم به رایگان کردن هزینه رجیستری شناسه تلفن همراه گرفته است و از این پس برای ثبت شناسه IMEI کاربران نیازی به پرداخت هزینه 3 هزار تومانی ندارند.

در حقیقت خریداران تلفن‌های همراه از این پس برای رجیستر کردن محصولات خریداری خود، تنها هزینه عوارض گمرکی را پرداخت خواهند کرد. این خبر با عنوان رایگان شدن رجیستری شناسه تلفن‌های همراه در برخی از وب سایت‌های خبری منتشر شده است.

متن خبرگزاری ایرنا در مورد رایگان شدن هزینه رجیستری به این شرح است:

رجیستری شناسه تلفن همراه رایگان شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سامانه اطلاع‌رسانی طرح ثبت تلفن همراه اعلام کرد از این پس گوشی‌هایی که از مبادی قانونی به‌صورت مسافری و تجاری وارد کشور می‌شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

در بحث رجیستری تلفن همراه دو دسته هزینه وجود دارد. یک بخش از هزینه‌ها گمرکی هستند که شامل حقوق، عوارض گمرکی و سود بازرگانی است که در سامانه جامع امور گمرکی (EPL) پرداخت می‌شود. تلفن همراه به هر صورتی (مسافری - بازرگانی) وارد کشور شده باشد، باید این هزینه را پرداخت کند.

هزینه دیگر مربوط به ثبت شناسه رهگیری تلفن همراه یا IMEI تلفن همراه است. پس از پرداخت هزینه عوارض تلفن همراه برای فعال شدن دستگاه در شبکه ارتباطی کشور فعال، باید IMEI آن در سایت همتا ثبت شود.

اواخر سال ۹۸ هیچ هزینه‌ای بابت رجیستری IMEI تلفن همراه در سامانه همتا دریافت نمی‌شد و این فرآیند کاملاً رایگان بود. بعد از مدتی برآوردی انجام شد که نشان می‌داد هزینه ارسال پیامک و انجام فرآیند مربوط به رجیستری IMEI تلفن همراه در سامانه برای هر گوشی همراه مبلغ ۳هزار و ۷۴ تومان است.

پس از برآورد هزینه با مصوبه هیات دولت، این مبلغ از کاربران دریافت می‌شد. تاریخ این مصوبه اول اردیبهشت به پایان رسید و به همین دلیل سامانه همتا اعلام کرد از این پس گوشی‌هایی که از مبادی قانونی به‌صورت مسافری و تجاری وارد کشور می‌شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location