سبد خرید خالی‌ست.
RTX

شرکت انویدیا به تازگی اعلام کرده که در زمینه تأمین و تولید کارت‌های گرافیکی سری RTX 30 با مشکل مواجه شده است و پاسخگوی تقاضای بازار نیست. این موضوع ممکن است باعث گران شدن کارت گرافیک انویدیا و حتی نایاب شدن آن‌ها شود.

مدیر بخش مالی انویدیا طی گزارش اخیری که به سهام‌داران این شرکت داده تأکید کرده که در آینده نزدیک ممکن است بازار جهانی با کمبود کارت‌های گرافیک RTX 30 مواجه شود و این موضوع روی روند خرید این محصولات توسط کاربران تأثیر منفی بگذارد.

این موضوع می‌تواند حتی برای مدتی باعث عرضه کارت گرافیک انویدیا RTX در بازار سیاه شود که به خودی خود باعث افزایش قیمت نهایی و حتی عدم عرضه آن‌ها از طریق روش‌های تعیین شده شود.

انویدیا تأکید کرده که این موضوع مشخصاً به مشکلات مربوط به تولید انبوه پردازنده‌های گرافیکی مربوط است و فقط نیز به این شرکت محدود نمی‌شود. شرکت‌های اینتل، AMD و TSMC نیز به عنوان تولید کنندگان اصلی پردازنده‌ها با این مشکل در سه ماهه اول 2021 مواجه شده‌اند و این موضوع را به اطلاع سهام‌داران خود رسانده‌اند.

کارت‌های گرافیک انویدیا سری RTX 3000 از پرچم‌داران کارت‌های گرافیکی شرکت انویدیا هستند که برای پشتیبانی و پردازش هر چه‌بهتر از بازی‌های کامپیوتر در سطحی مشابه با کنسول‌های نسل نهمی نظیر پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس عرضه شد. پشتیبانی قابلیت‌هایی نظیر ردیابی پرتوها و موارد دیگر از مهم‌ترین امکاناتی است که این سری از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

گفتنی است که اتفاقات اخیر ممکن است باعث گران شدن محصولات انویدیا در بازار شود، اما نکته مهم آن است که این روند موقتی بوده و پس از مدتی فرایند عرضه دوباره به حالت عادی بازخواهد گشت.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location