سبد خرید خالی‌ست.
iPhone

بنابر گزارش به دست آمده از روزنامه وال استریت ژورنال، یک نامه سرگشاده از طرف اپل موزیک در داشبورد هنرمندان به اشتراک گذاشته شده و در آن به سیستم پرداختی اپل اشاره کرده که برای پخش هر آهنگ در اپل موزیک به صاحبان حقوقی آن یک سنت پرداخت می‌شود.

این گزارش ادعا می‌کند که ساختار پرداختی اپل موزیک به گونه‌ای است که تقریباً دو برابر میزان پرداختی به صاحبان حقوقی موسیقی برای هر پخش بوده که به‌طور متوسط در حدود یک سوم تا نیم پنی برای هر استریم است.

گرچه در این گزارش به نقل از کارشناسان صنعت موسیقی گفته که پرداخت‌های اپل موزیک می‌تواند خیلی کمتر هم باشد؛ زیرا احتمالاً اپل موزیک مستقیماً از درآمدهای مبتنی بر اشتراک سرویس مشتریان پرداخت‌ها را انجام می‌دهد.

در این نامه اپل ذکر کرده که 52 درصد درآمد حاصل از اشتراک سرویس یا 52 سنت از هر دلار را به لیبل‌های ضبط و سایر صاحبان حقوقی موسیقی پرداخت می‌کند. صاحبان حقوقی به نوبه خود بر مبنای توافق‌نامه‌های ضبط، انتشار و توزیع موسیقی به هنرمندان پرداخت کرده و به همین دلیل هنرمندان همه مبلغ پرداختی را دریافت نخواهند کرد.

اپل در این نامه اشاره کرده که « بحث درباره حق امتیاز پخش جریانی همچنان ادامه دارد ولی ما معتقدیم که مهم است که ارزش‌های خود را به اشتراک بگذاریم.»

همچنین اپل ادامه داده که « که ما به هر سازند‌ه‌ای نرخ یکسان پرداخت می‌کنیم، یعنی اینکه هر نمایشی ارزش داشته و تهیه کنندگان برای نمایش موسیقی خود در بخش‌های قابل توجه اپل موزیک مجبور به پرداخت مبلغی نخواهند بود.»

قابل ذکر است که اسپاتیفای با 155 میلیون کاربر دارای حق اشتراک و 345 میلیون کل کاربرانش در سرتاسر دنیا تا پایان سال 2020، کاربران خیلی زیادی نسبت به اپل موزیک دارد.

آخرین آماری که از مشترکین اپل موزیک و حتی کاربرانی که در یک دوره آزمایشی رایگان هستند در حدود 60 میلیون نفر ذکر شده و در حدود دو سال است که اپل رقم به روز شده‌ای برای تعداد کاربرانش ارائه نکرده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location