سبد خرید خالی‌ست.
Tim-Cook

تیم کوک مدیر عامل اپل طی مصاحبه‌ای گفته که عرضه iOS 14.5 همراه با قابلیت شفافیت ردیابی اپلیکیشن به معنای مخالفت اپل با تبلیغات دیجیتال نخواهد بود.

با انتشار iOS 14.5، iPadOS 14.5 و tvOS 14.5 اپلیکیشن‌ها برای ردیابی فعالیت‌های کاربران به منظور تبلیغات هدفمند ملزم به دریافت اجازه کاربر خواهند شد. این قابلیت جدید بخشی از اقدامات محرمانه با عنوان شفافیت ردیابی اپلیکیشن توسط اپل است.

کوک پیش از اجرای شفافیت ردیابی اپلیکیشن‌ها توسط اپل در یک مصاحبه اختصاصی با وب‌سایت و روزنامه کانادایی Toronto Star تأکید کرده که این شرکت بر این باور است که کاربران باید از شفافیت و کنترل از ردیابی این اپلیکیشن‌ها برای تبلیغات هدفمند آگاه باشند.

او همچنین گفته که تبلیغات دیجیتال در زمان حاضر موفق خواهد شد زیرا افراد بیشترین وقت خود را در اینترنت صرف می‌کنند و به همین دلیل این گونه تبلیغات نتیجه خوبی دارد ولی نکته مهم این است که نباید بدون رضایت کاربران از اطلاعات آن‌ها استفاده شود.

وقتی از شرکت‌های بزرگی مثل Procter & Gamble که برای دریافت قابلیت شفافیت ردیابی اپلیکیشن تلاش زیادی کرده صحبت به میان می‌آید، مشخص است که شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند بدون دانستن اطلاعات آن‌ها، کاربران را ردیابی کنند. این موجب می‌شود که اطلاعات کمتری هم برای ساختن پروفایل آن‌ها جمع آوری شود.

کوک عقیده دیرینه اپل را تکرار کرد که حریم خصوصی حق اساسی هر انسانی است و گفت که قوانین حریم خصوصی در جهان سرانجام به سیاستی شبیه شفافیت ردیابی اپلیکیشن اپل مواجه خواهد شد.

مدیر عامل اجرای اپل گفته که ارائه قابلیت جدید طی چند هفته ارائه می‌شود در حالی که زمان این مصاحبه مشخص نیست. گفتنی است که iOS 14.5 بعد از دو ماه از انتشار بتا آزمایشی و باقابلیت‌های جدیدی منتشر خواهد شد. یکی از این قابلیت‌های قابل انتظار کاربران اپل واچ برای باز کردن قفل آیفون با فیس آیدی و با استفاده از ماسک خواهد بود.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location