سبد خرید خالی‌ست.
iPad-Mac

بنابر گزارش جدید منتشر شده از وب‌سایت Nikkei Asia، اپل با کمبود جهانی قطعات خاصی برای تولید آیپد و مک بوک مواجه شده است که این موضوع ممکن است باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت آیپد و مک بوک شود.

با وجود کمبود قطعات برای تولید آیپد و مک بوک، غول فناوری کوپرتینو و تأمین کننده‌هایش تولید محصولات را به تعویق انداخته‌اند.

مطابق با این گزارش، تولید مک بوک به دلیل کمبود تراشه‌های نصب شده روی صفحه مدار قبل از مونتاژ به تأخیر افتاده که یک قدم مهم در فرایند تولید است. همچنین طبق این گزارش تولید آیپد هم به دلیل کمبود نمایشگر و قطعات مورد نیاز برای ساخت آن تحت تأثیر قرار گرفته است.

اپل در پاسخ به این تأخیر، سفارش قطعات مربوط به این محصولات را تا نیمه دوم امسال به تعویق انداخته است. در حالی که تولید مک بوک و آیپد به طور مستقیم تحت تأثیر قرار گرفته ولی تولید آیفون تا کنون به تأخیر نیفتاده است. به هر حال منابع صنعتی آگاه می‌گویند که تأمین قطعات برای آیفون هم محدود به نظر می‌رسد.

وب‌سایت Nikkei Asia اشاره کرده که با وجود اینکه کمبود قطعات به عنوان یک مشکل در زنجیره تأمین اپل هنوز وجود دارد ولی تأثیری در قابلیت دسترسی این محصولات برای کاربران نداشته است.

پیش بینی می‌شود که اپل مدل‌های جدید آیپد پرو و مک بوک‌های پرو را تا حد امکان با تراشه اپل سیلیکون و از نو طراحی کند.

بنابر گزارش منتشر شده از بلومبرگ، عرضه مدل‌های جدید آیپد با عملکرد به شدت بهبود یافته و نمایشگر mini-LED هفته‌ها دور از انتظار به نظر می‌رسد.

این وب‌سایت گفته گرچه مشخص نیست که تولید کدام مدل‌های آیپد و مک بوک به دلیل کمبود قطعات تحت تأثیر قرار گرفته‌اند ولی منطقی است که اپل یک بیانیه تأخیر محصول را ارائه دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location