سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-slowdown

ماجرای کاهش سرعت آیفون در سال 2017 تا به حال ادامه دارد و اپل اخیراً برای مصالحه با دادگاهی در شیلی، 3.4 میلیون دلار پرداخت کرده است.

اپل در سال 2017 مسئولیت کاهش سرعت در آیفون و برخی دیگر از محصولات خود را به عهده گرفت و موجب اعتراض و شکایت کاربران در بسیاری از کشورها شد. این ایده اپل به این دلیل بود که مصرف کنندگان یا کاربران محصولات خود را مجبور کند که دستگاه خود را ارتقا دهند.

در این میان اپل مجبور شده به کاربران کشور شیلی مبلغ 3.4 میلیون دلار به عنوان بخشی از مصالحه پرداخت کند.

تا کنون در حدود 150,000 از کاربران و مالکین آیفون 6، 6 پلاس، 6s پلاس، 7، 7 پلاس و SE از موضوع کاهش سرعت آیفون شکایت کرده‌اند، موضوعی که اپل از سال 2017 تا به حال درگیر آن شده است. به نظر می‌رسد کاربران ثبت شده در کشور شیلی می‌توانند حداکثر تا 50 دلار دریافت کنند.

اپل در سال 2017 آپدیت iOS 10.2.1 را با ویژگی کاهش عملکرد آیفون‌های قدیمی به همراه باتری‌های ضعیف ارائه کرد. ایده کاهش سرعت آیفون برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه در زمان اوج مصرف ارائه شد.

نکته حائز اهمیت این است که اپل توضیح نداد برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه در زمان اوج مصرف باید عملکرد آن را کاهش دهد و زمانی که این موضوع را افشا و تائید کرد با سیل عظیمی از ناراحتی کاربران و مجموعه‌ای از پرونده‌های قضایی مواجه شد که البته هنوز هم این شکایت‌ها و درگیری‌ها ادامه دارد.

اپل یک برنامه جهانی تعویض باتری با ارتقا مقرون به‌صرفه آن برای دستگاه‌هایی با باتری ضعیف ارائه داده است، همچنین قابلیت سلامت باتری جدید در iOS را معرفی می‌کند.

قابل ذکر است که اپل با پرونده‌های قضایی مشابهی در بلژیک، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال مواجه شده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location