سبد خرید خالی‌ست.
4

نزدیک به ۶۸ درصد کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون اقدام به حذف امکان نمایش تبلیغات و پاک کردن اپلیکیشن‌های ارائه دهنده تبلیغات و ردیابی کننده اطلاعات شخصی کرده‌اند؛ کاربران اطلاعات مربوط به این اپلیکیشن‌ها را از طریق برچسب‌های حریم خصوصی اپ استور دریافت کرده‌اند.

اپل پس از کشمکش‌های متعدد به تازگی تصمیم گرفته تا در توسعه سیستم عامل آی او اس ۱۴.۵ اقدام به عرضه برچسب حریم خصوصی اپلیکیشن‌های کاربران کند. حال در گام اول مشخص شده تا در هفته یکم پس از عرضه نهایی این نسخه از سیستم عامل آیفون‌ها، کاربران تمایل بسیار کمتری برای استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی کننده اطلاعات شخصی دارند.

بر اساس قوانین جدید اپل، اپلیکیشن‌هایی که برای اهداف تبلیغاتی و موارد دیگر اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کنند؛ باید به طور شفاف فعالیت خود را از طریق برچسب‌های حریم خصوصی به کاربران نشان دهند.

اجرایی شدن قانون جدید برای توسعه دهندگان باعث شده تا بسیاری از کاربران تمایل کمتری برای استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی کننده اطلاعات شخصی داشته باشند.

چشم انداز اپل نیز نشان داده که بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن که میان دو هزار دستگاه مختلف نصب شده است؛ توسط شرکتی به نام AppsFlyer اقدام به ردیابی و جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کند. علاوه بر این شرکت بزرگ تبلیغاتی دیگری به نام TradeDesk که درزمینهٔ جمع آوری اطلاعات شخصی و تبلیغات هوشمند فعالیت دارد؛ در مجموع به ازای هر ثانیه ۱۲ میلیون تبلیغ را نمایش می‌دهد.

حال کاربران با پاک کردن بسیاری از اپلیکیشن‌های مربوط به این شرکت‌های تبلیغاتی نشان داده‌اند که به طور جدی و عملی برای استفاده از اپلیکیشن‌های خودداری می‌کنند.

کاربران به همین دلیل اقدام به پاک کردن بسیاری از اپلیکیشن‌ها کرده‌اند و پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک فرآیند استفاده از اپلیکیشن‌ها و کسب و کارهای مبتنی بر تبلیغات اینترنتی باوجود این قوانین ویژه تحت تأثیر قرار گیرد و نحوه توسعه و ساخت اپلیکیشن‌های مبتنی بر تبلیغات به شکلی متفاوت تغییر کند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location