سبد خرید خالی‌ست.
Zuckerbucrg

طی مصاحبه اخیر، مشخص شده که اطلاعات شخصی مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس‌بوک نیز در میان اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیسبوک فاش شده است.

فیس‌بوک تائید کرده که اطلاعات فاش شده از طریق هکرها نبوده، بلکه با دست‌کاری مخرب این پلتفرم و قبل از سپتامبر 2019 اتفاق افتاده است. شرکت گفته که در یک تماس ورودی آسیب پذیری رخ داده و مشکل خاص دیگری مربوط به 2019 دیده نشده است.

فیس‌بوک توضیح دقیقی درباره اینکه چه اطلاعاتی از 533 میلیون کاربر به بیرون درز پیدا کرده ارائه نداده است و فقط گفته که این اطلاعات شامل موارد مالی یا سلامتی و رمز عبور نیست.

گرچه شرکت در مورد نقض اطلاعات عذرخواهی نکرده؛ ولی گفته که فیس‌بوک بر محافظت از اطلاعات شخصی افراد متمرکز بوده و توصیه کرده که کاربران باید به طور مرتب حریم خصوصی خود را در فیس‌بوک بررسی کرده و از صحیح بودن تنظیمات آن مطمئن شوند، مواردی مثل اینکه چه کسی می‌تواند اطلاعات مشخصی را در پروفایل آن‌ها مشاهده کند و از احراز هویت دو مرحله‌ایاطمینان حاصل کنند.

بنابر گزارش منتشر شده از وب‌سایت Wired، اطلاعات شخصی برخی افراد برجسته از جمله مارک زاکربرگ هم در این میان افشا شده است. همچنین گفته شده اطلاعات شخصی وزیر حمل و نقل ایالات متحده و کمیسر حفاظت از داده‌ها در اتحادیه اروپا و برخی دیگر از افراد برجسته هم افشا شده است.

کارشناسان تحقیق در امور نقض اطلاعات، گزارش داده‌اند که زاکربرگ کاربر برنامه پیام رسان سیگنال است. طی چند ماه گذشته که واتساپ متعلق به فیس‌بوک در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی تغییراتی ایجاد کرده بود، سیگنال محبوبیت بیشتری پیدا کرد و جالب این است که مدیر عامل فیس‌بوک هم به این برنامه پیام رسان پناه آورده است.

فیس‌بوک و زیر مجموعه آن اینستاگرام دوتا از تهاجمی‌ترین اپلیکیشن‌ها برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران هستند و به‌عنوان اپلیکیشن‌های تحت برچسب حریم خصوصی اپل معرفی شده‌اند.

قابل ذکر است که فیس‌بوک در سال 2018 هم به نقض اطلاعات شخصی 29 میلیون از کاربران خود شامل نام کاربری، وضعیت رابطه، مذهب، تاریخ تولد و موارد دیگر متهم شده بود.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location