سبد خرید خالی‌ست.
Zucker

اطلاعات شخصی بیش از 533 میلیون کاربر فیس بوک به صورت آنلاین منتشر شده است که شامل شماره تلفن و اطلاعات شخصی آن‌ها می‌شود.

بر اساس گزارش Business Insider هکرها پس از نفوذ به فیس‌بوک و دریافت این اطلاعات، آن را برای فروش در یک فروم سطح پایین هکرها قرار داده‌اند. اطلاعات یاد شده مربوط به کاربران 100 کشور مختلف می‌شود که ایران نیز در میان آن‌ها اطلاعات 301.723 کاربر ایرانی نیز لو رفته است.

اطلاعات لو رفته در آمریکا به بیش از 32 میلیون کاربر و در انگلستان به 11 میلیون کاربر می‌رسد. این رویداد از نظر بسیاری از تحلیلگران امنیتی یک فاجعه بزرگ است چرا که اطلاعات بیش از نیم میلیارد کاربر در سراسر دنیا به سادگی در اختیار عموم قرار گرفته است و می‌توان آن‌ها را از تالارهای گفتمان هکرها خریداری کرد.

اطلاعات یاد شده شامل نام، نام خانوادگی، وضعیت تأهل، کشور و شهر زندگی، شماره تلفن و تاریخ ثبت نام در فیس بوک می‌شود که این موضوع بسیاری از کاربران را تحت تأثیر قرار داده است.

یکی از سخنگویان فیس بوک به تازگی اعلام کرده این نشت اطلاعاتی پیش از مسدود شدن دسترسی توسعه دهندگان به شماره تلفن کاربران رخ داده است. با این حال شرکت اپل مدت‌ها است که به دلیل پرسش و پاسخ‌های کنگره آمریکا ادعا کرده که شماره تلفن کاربران در اختیار عموم نخواهد بود.

گفتنی است که فیس بوک در واکنش‌های ابتدایی به خبر نشت اطلاعاتی ادعا کرده بود که اطلاعات 220 میلیون کاربر فاش شده اما حالا مشخص شده که تعداد اطلاعات فاش شده بسیار بیشتر است.

در ادامه تصاویر مربوط به تعداد اطلاعات لو رفته از هر کشور آمده است:

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
0 - خطا: 0

0

Call to undefined method Joomla\CMS\Session\Session::gc()

Go Back Home