سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-3g

با آغاز فرایند عرضه تلفن‌های هوشمند 5G آماده سازی نسل پنجم سیستم‌های ارتباطی همراه، اپراتورهای تلفن همراه تصمیم رفته‌رفته فرایند پشتیبانی از 3G را متوقف می‌کنند.

در این میان، ورایزون به عنوان یکی از مهم‌ترین اپراتورهای آمریکا فرایند پشتیبانی از 3G را از سال ۲۰۲۲ میلادی کنار می‌گذارد. این اپراتور اعلام کرده که از روز ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی دیگر از نسل سوم سیستم ارتباطی همراه پشتیبانی نمی‌کند و پس از آن فقط از LTE و نسل پنجم سیستم‌های ارتباطی شامل mmwave و sub-6GHz پشتیبانی خواهد کرد.

این موضوع به‌منزله آن است که اپراتورهای تلفن همراه در حال کاهش تدریجی روند پشتیبانی از 3G هستند و رفته‌رفته این فناوری در جهان منسوخ خواهد شد.

استفاده از نسل پنجم سیستم‌های ارتباطی از سال ۲۰۱۹ به‌صورت تدریجی آغاز شده و بسیاری از شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های همراه و اپراتورهای پشتیبانی کننده از سیستم‌های ارتباطی، از سال ۲۰۲۰ میلادی استفاده از آن را به‌صورت گسترده ادامه داده‌اند.

در این میان، شرکت اپل نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین نقش آفرینان تولید تلفن هوشمند در جهان از سال ۲۰۲۰ میلادی با طراحی و تولید آیفون ۱۲ به جمع شرکت‌هایی پیوست که از این فناوری ویژه پشتیبانی می‌کنند.

در حال حاضر اکثر تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های همراه جهان از فناوری LTE پشتیبانی می‌کنند که به‌صورت تدریجی این فناوری قرار است جای خود را به 5G دهد.

پشتیبانی از 3G در اواسط دهه ۲۰۱۰ میلادی باعث شد تا روند استفاده از اینترنت همراه به شکلی گسترده در میان کاربران افزایش پیدا کند. آیفون ۵ که در سال ۲۰۱۲ میلادی معرفی و عرضه شد، آغازگر فرایند استفاده از فناوری نسل سوم ارتباطی در تلفن های هوشمند شرکت اپل بود. این فناوری عامل اصلی استفاده روزمره کاربران از تلفن‌های همراه برای دسترسی به اینترنت و خدمات مبتنی بر آن به‌حساب میاید. توقف پشتیبانی از فناوری نسل سوم به معنای آن است که ارتباط آیفون 3G به عنوان نسل دوم تلفن های هوشمند اپل برای همیشه از جهان قطع خواهد شد. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location