سبد خرید خالی‌ست.
App-Store

بعد از راه اندازی کمپین حمایت از کسب و کارهای کوچک در اپ استور توسط اپل، کمیسیون 30 درصدی برای توسعه دهندگانی که درآمد آنها کمتر از یک میلیون دلار بود به 15 درصد کاهش یافت که این موضوع روی درآمد کلی شرکت اپل نیز تاثیر گذاشته است.

البته این موضوع به دلیل مقیاس کم درآمد مربوطه برای اپل هزینه زیادی در بر نداشته؛ اما درآمد اپل ناشی از کمیسیون کسب و کارهای کوچک در اپ استور به کمتر از 5 درصد رسیده است.

با این حالا بنابر تخمین سنسور تاور اگر برنامه کاهش کمیسیون در تمام طول سال 2020 اجرا می‌شد آنگاه اپل 595 میلیون دلار را از دست داده بود.

کمیسیون اپلیکیشن‌هایی که درآمد بالایی در اپ استور به دست می‌آورند مشمول همان هزینه 30 درصدی بوده و اپل بیشترین درآمد خود را در اپ استور از همین طریق کسب می کند.

اخیرا گوگل هم کاهش کمیسیون مشابه اپل را برای توسعه دهندگان اعلام کرده و از اول جولای گوگل کمیسیون 15 درصدی را از توسعه دهندگان با درآمد زیر یک میلیون دلار از پلی استور دریافت خواهد کرد.

همچنین Sensor Tower تخمین زده که اگر گوگل در تمام سال 2020 این برنامه را اجرا کرده بود حدود 5 در صد از درآمد 11.6 میلیارد دلاری خود را از دست داده بود.

قابل ذکر است که اپل و گوگل اطلاعات خاصی را در مورد فروش‌های خود از اپ استور و گوگل پلی در اختیار Sensor Tower قرار نداده‌اند و ارقام ذکر شده تخمینی و محاسبه تقریبی است. اپل درآمد حاصل از اپ استور و سایر خدمات را جمع کرده و در سال مالی 2020 در حدود 54.76 میلیارد دلار بوده است.

برنامه کمیسیون 15 درصدی اپل تقریبا برای 98 درصد از توسعه دهندگان اعمال می‌شود که موجب کاهش هزینه خریدهای درون برنامه‌ای،‌ خریدهای برنامه و اشتراک‌ها می‌شود. مشخص شده که بیشترین هزینه‌ها بابت برنامه‌های بازی و سرگرمی پرداخت شده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location