سبد خرید خالی‌ست.
2

گزارش منتشر شده از وب‌سایت TechCrunch خبر از احتمال فیلتر اپلیکیشن پیام رسان سیگنال در چین می‌دهد.

بنابر وب‌سایت ردیابی سانسور Greatfire.org، در حالی که این اپلیکیشن در اپ استور قابل دسترسی است، ولی فعالیت آن در کشور چین متوقف شده است.

شبکه‌های اجتماعی تحت مدیریت کشورهای اروپایی و آمریکایی مثل فیس‌بوک، ‌توییتر و اینستاگرام از مدتی قبل در این کشور ممنوع و از دسترس خارج شدند؛ اما سیگنال تحت سیستم رادار مقامات چین بوده و اکنون متوقف شده است.

ظاهراً هنوز دلیل فیلتر یا عدم دسترسی به پیام رسان سیگنال توسط دولت کشور چین مشخص نشده؛ ولی اخیراً با ایجاد تبلیغات عمومی درباره سیاست حفظ حریم خصوصی واتساپ،‌ دو پیام رسان سیگنال و تلگرام بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفتند.

اگر چه تلگرام و واتساپ مانند سیگنال در اپ استور چین با استفاده از VPN قابل دسترسی است، اما دسته دیگری از اپلیکیشن‌ها توسط مقامات محلی در سال‌های اخیر مسدود شده‌اند.

قابل ذکر است که پیام رسان سیگنال یک سیستم پیام رسان متن باز بوده که امکان ارسال پیام‌های متنی، صوتی و تصویری را ارائه کرده و در اندروید،‌ iOS و روی دسکتاپ قابل اجرا است. همچنین سیگنال جایگاه نخست امن‌ترین پیام رسان دنیا را دارد. به نظر می‌رسد که مقامات دولت چین از سیستم رمزنگاری و عدم امکان افشای اطلاعات شخصی و حساس کاربران در اپلیکیشن سیگنال رضایت ندارند و همین موضوع باعث شده تا دولت چین با محدود کردن اپلیکیشن سیگنال، امکان استفاده از آن را برای کاربران خود سلب کرده تا بتوانند با استفاده از پیام رسان‌های بومی نظیر وی چت امکان ردیابی حداکثری اطلاعات کاربران را داشته باشند.

گفتنی است از آنجا که تمام ارتباطات در سیگنال به‌صورت یک پارچه رمزگذاری شده‌اند، بنابراین فقط افراد حاضر در ارتباط دسترسی به پیام‌ها و محتوا داشته و حتی سازنده و توسعه دهنده آن هم قادر به مشاهده پیام‌ها نیستند.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location