سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-13

اپل در کنار ارائه برخی تغییرات در آیفون سال جاری میلادی، احتمالاً با بزرگ‌تر کردن ابعاد و افزایش ظرفیت، عمر باتری را در آیفون 13 بیشتر خواهد کرد.

اگر چه در اکثر مدل‌های آیفون 12 سایز باتری کمی کوچک‌تر شده؛ ولی عمر آن نسبت به آیفون 11 بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به‌عنوان مثال در آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس در مقایسه با مدل‌های آیفون 11، 231 تا 282 میلی آمپر ساعت کم شده است؛ به همین دلیل با کاهش میزان کارکرد باتری در یک زمان مشخص توانست کارايی یا بازده باتری را بهتر کند.

ظاهراً اپل تصمیم دارد با افزایش سایز و ظرفیت باتری در آیفون 13 عمر آن را بیشتر کند. در یک یادداشت سرمایه گذاری که توسط وب‌سایت MacRumors به اشتراک گذاشته شده، مینگ چی کو پیش بینی کرده که اپل قصد دارد ظرفیت باتری را در همه مدل‌های آیفون 13 حتی آیفون 13 مینی با سایز 5.4 اینچ افزایش دهد.

احتمالاً اپل قصد دارد بدون افزایش ضخامت دستگاه، ظرفیت باتری را بیشتر کند. مینگ چی کو همچنین خاطر نشان کرده که اپل در تلاش برای کاهش فضای اشغال شده توسط سایر قطعات در آیفون جدید است.

بر این اساس اپل اندازه سیستم دوربین TrueDepth را کاهش خواهد داد. همچنین گزارش شده که شکاف سیم کارت در برد مدار منطقی ادغام شده و احتمالاً چند ترفند دیگر در آستین دارد.

او همچنین اشاره کرده که آیفون 13 کمی سنگین‌تر از آیفون 12 باشد، زیرا باتری نسبت به قطعات دیگری مثل تراشه‌ها و دوربین‌ها وزن بیشتری دارد.

قابل ذکر است که فناوری 5G موجب کاهش عمر باتری می‌شود و مخصوصاً در مورد mmWave 5G با سرعت و فرکانس بالاتری این اتفاق می‌افتد. اما با وجود کاهش ارائه mmWave 5G، فعلاً بسیاری از کاربران تحت تأثیر افزایش مصرف انرژی توسط این فناوری قرار نگرفته‌اند؛ اما با فراگیر شدن استفاده از آن، تغییراتی ایجاد خواهد شد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location