سبد خرید خالی‌ست.
iPhone

شرکت اپل به تازگی یک پتنت جدید را برای بهینه سازی عمر باتری آیفون منتشر کرده است. این ایده باعث افزایش عمر باتری بدون نیاز به تغییر ظرفیت و حجم آن خواهد شد.

در حقیقت اپل به دنبال کاهش فاصله میان باتری با قطعات دیگر و اتصال برخی از قطعات آیفون به صورت مستقیم به باتری است.

باتری‌های لیتیوم پلیمری به صورت معمول در دستگاه‌های نیازمند به شارژ نظیر لپ تاپ‌ها، موبایل‌ها، دستیارهای شخصی دیجیتال و پخش کننده‌های موسیقی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی بی‌سیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. باتری‌های لیتیوم پلیمری معمولاً شامل الکترودها و الکترویدهایی است که در یک محفظه لمینت آلومینه قرار گرفته‌اند. این محفظه‌های مهر و موم شده از باتری در یک فضای محدود داخلی از دستگاه‌های الکترونیکی نظیر تلفن‌های همراه، کامپیوترهای لپ تاپ و حتی دستگاه‌های پوشیدنی قرار می‌گیرند.

گوشه‌های مهروموم شده از باتری می‌تواند ماده‌هایی را در خود نگه دارد که به عنوان قطب مثبت ولتاژ مورد استفاده قرار گیرند و می‌توان آن‌ها را از سطوح دستگاه [که قطب منفی دارند] ایزوله کرد. برای تطبیق بخشی اضافی به ماده داخلی این محفظهو ایزوله کردن، باید محفظه باتری را نسبت به محدوده تعبیه شده در دستگاه‌های الکترونیکی کوچک‌تر در نظر گرفت که این ایده در طراحی دستگاه‌های پریمیوم معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این میان، شرکت ایده‌ای ویژه را در پتنت خود برای بهبود روند شارژ دهی و ظرفیت باتری‌ها توصیف کرده است:  

محدوده باتری می‌تواند به اشکال مختلفی که به نحوه بهینه سازی ظرفیت مربوط است تغییر داد تا فضای میان باتری و محدوده در نظر گرفته شده برای آن در دستگاه الکترونیکی کاهش پیدا کند. در برخی از اشکال دستگاه‌ها، باتری می‌تواند شامل یک ارتباط دائمی یا نیمه دائمی با دستگاه الکترونیکی باشد.

برای مثال، شکل باتری می‌تواند شامل الکترودها و کاتودهای محصور شده در یک محفظه فلزی باشد. سایز باتری می‌تواند با توجه به فضای قابل دسترس در دستگاه الکترونیکی بهینه سازی شود و دیگر نیازی به ایجاد فاصله میان محفظه باتری و دیگر قطعات دستگاه الکترونیکی نباشد. در برخی از اشکال باتری می‌توان محفظه فلزی را به بدنه متصل کرد تا به قطعات دیگر امکان ارتباط مستقیم به باتری را بدون ایجاد اتصال کوتاه داد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location