سبد خرید خالی‌ست.
App-Store

سازمان رقابت و بازار در انگلستان «CMA» امروز تحقیقات رسمی خود را درباره سیاست ضد رقابتی و توزیع اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های iOS و iPadOS، همچنین قوانین و شرایط حاکم بر این پلتفرم در انگلیس را آغاز کرده است.

در سپتامبر سال گذشته، مقامات انگلستان تحقیق اولیه‌ای راجع به شکایت‌های توسعه دهندگان درباره اپ استور اپل تحت عنوان اقدامات ضد رقابتی شروع کردند. اکنون CMA در حال تکمیل تحقیقات اولیه خود برای ارائه یک بررسی رسمی تحت عنوان فصل دوم قانون رقابت 1998 در انگلستان است.

فصل دوم قانون رقابت در انگلستان مرتبط با شرکت یا سازمان خاصی است که از موقعیت غالب خود در یک صنعت یا بازار ویژه برای محدود کردن رقابت و افزایش ارتقا موقعیت خود استفاده می‌کند.

در ماه‌های اخیر، توسعه دهندگان به دنبال ادعاهای اپیک گیمز انگیزه قوی پیدا کردند تا اپل را به استفاده از موقعیت غالب در پلتفرم خود و جلوگیری از رقابت سایر پلتفرم‌ها متهم کنند. مقامات گفته‌اند دلایل معقولی وجود دارد که به‌موجب این قانون بتوان اپل را به نقض آن متهم کرد.

CMA گفته با بررسی‌های انجام شده مشخص خواهد شد که آیا اپل در ارتباط با توزیع اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های خود بین کاربران انگلستان موقعیت غالب داشته یا اینکه اپل شرایط غیرمنصفانه یا ضد رقابتی را بر توسعه دهندگان موجود در اپ استور حاکم کرده باشد.

همچنین این سازمان به عنوان بخشی از تحقیقات خود به کمیسیون 30 درصدی اپل از خریدهای درون برنامه‌ای خواهد پرداخت. اپل توسعه دهندگان را ملزم کرده تا خرید‌های درون برنامه‌ای خود را از اپ استور انجام دهند و به ازای هر خرید 30 درصد کمیسیون دریافت می‌کند. بعد از اعتراض توسعه دهندگان نسبت به زیاد بودن مبلغ کمیسیون، اپل آن را برای توسعه دهندگان واجد شرایط به 15 درصد کاهش داده است.

اپل در پاسخ به تحقیقات CMA گفته که اپ استور به عنوان محلی امن و قابل اطمینان برای ارائه اپلیکیشن‌های مورد علاقه کاربران بوده و فرصتی عالی برای رشد کسب و کار در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. اپل گفته که مشتاقانه منتظر است تا برای مقامات انگلستان توضیح دهد که چگونه قوانین اپ استور با حفظ حریم خصوصی و امنیت موجب شده تا برای کاربران و توسعه دهندگان، بازار قابل اعتمادی باشد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location