سبد خرید خالی‌ست.
EU

اخیراً گزارشی از رویترز منتشر شده که نشان می‌دهد نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا در مرحله نهایی کردن پرونده اتهام مبنی بر شکایت اسپاتیفای علیه انحصار طلبی اپل هستند.

در سال 2019، اسپاتیفای شکایتی علیه انحصار طلبی اپل به کمیسیون اروپایی ارائه داد. در این شکایت ادعا شده که اپل با اجرای قوانین اپ استور، قدرت انتخاب کاربر را محدود و موجب خاموش شدن خلاقیت و نوآوری می‌شود. همچنین اپل نقش بازیکن و داور را هم‌زمان ایفا کرده تا عمداً جلو فعالیت سایر توسعه دهندگان را بگیرد.

اسپاتیفای در ارتباط با انحصار طلبی اپل مخصوصاً تأکید کرد که 30 درصد از حق کمیسیون اپل در خریدهای درون برنامه‌ای از اپ استور، سرویس پخش موزیک را مجبور به دریافت شارژ ماهانه 12.99 دلار از مشترکین موجود بابت برنامه‌ ویژه در اپ استور می‌کند؛ در حالی که شارژ این برنامه ماهیانه 9.99 دلار است.

این کار اپل امتیاز غیرمنصفانه‌ای به او می‌دهد زیرا اسپاتیفای قادر به رقابت عادلانه با استاندارد اپل موزیک باقیمت شارژ ماهیانه 9.99 دلار در اپ استور نیست. در واقع اگر اسپاتیفای دریافت وجه از طریق اپ استور را انتخاب نکند، آنگاه اپل یک سری محدودیت‌های فنی و تجربه محدود شونده را در شرکت اعمال خواهد کرد.

همچنین گفته شده اپل موزیک در سرویس‌هایی مثل سیری،‌ هوم پاد و اپل واچ نسبت به اسپاتیفای و سایر رقبا برای کاربران در اولویت قرار گرفته است.

ظاهرا در پرونده اتهام نقض قوانین انحصار طلبی توسط اپل مشخص شده که این شرکت همچنین ضد رقابتی عمل کرده است. منابع مرتبط با رویترز اعلام کرده‌اند که EU به طور فعال در حال تهیه یک برگ اتهام علیه اپل بوده که احتمالاً تا قبل از تابستان برای این شرکت ارسال خواهد کرد.

احتمالاً اتحادیه اروپا برای این اتهام اپل را مجبور به پرداخت جریمه نقدی یا ارائه تغییراتی در مدل تجاری اپ استور برای کاربران اروپایی اروپا کند تا راه رقابت باز و تقویت شود.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location