سبد خرید خالی‌ست.
Haptic-Engine

شرکت اپل تصمیم دارد تا در روند توسعه و عرضه مک بوک‌های 2021 از کاربری گسترده‌تر در فیدبک های هپتیک استفاده کند.

در پتنت اخیری که شرکت اپل در سازمان اختراع و علامت‌های تجاری آمریکا به ثبت رسانده، اطلاعاتی در مورد استفاده از فیدبک های هپتیک در مک بوک‌ها ارائه شده است. گزارش جدید وب سایت Patently Apple خبر از یک پتنت جدید به نام «یک کامپیوتر لپ تاپ با محدوده گسترده هپتیک» داده است.

در این پتنت اپل توضیح داده که در مناطق مختلف بدنه مک بوک قادر به استفاده از هپتیک است که از طریق آن کاربران می‌توانند امکانات بیشتری را در اختیار داشته باشند.

از سال 2015 اپل امکان استفاده از سیستم فورس تاچ را با استفاده از فیدبک های هپتیک به کاربران در بخش ترک پد داده بود، اما این ایده حدید که اپل توضیح را داده، قرار است در تمامی بخش‌های مک بوک به شکلی گسترده‌تر مورد استفاده قرار گیرد.

تا پیش از این فیدبک های هپتیک فقط برای انتقال کلیک‌ها روی ترک پد مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما این فیدبک ها قرار است امکاناتی دیگر را به کاربران مک بوک‌های نسل بعدی ارائه دهند که از جمله آن‌ها می‌تواند به امکاناتی نظیر اتصال پورت‌ها، فشار دادن دکمه‌های کیبورد و موارد دیگر اشاره کرد.

تاپش از این اپل اطلاعاتی در مورد توسعه یک مک بوک با کیبورد تاچ نیز داده بود که احتمالاً با ترکیب این پتنت می‌تواند تجربه‌ای مشابه با کیبوردهای عادی را برای کاربران ارائه دهد و کاربران بتوانند با دریافت این فیدبک های لمسی به‌طور کامل از فشرده شدن یک دکمه مشخص آگاه شوند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location