سبد خرید خالی‌ست.
Mac-M1-Visual-Studio-Code

 شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده اصلی ابزار ویژوال استودیو کد به‌تازگی اقدام به آماده سازی نسخه بومی این ابزار برای کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون کرده است.

در نسخه جدید ویژوال استودیو کد پشتیبانی بومی از کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده M1 نیز برای کاربران ارائه شده است و توسعه دهندگان از این پس می‌توانند بدون نیاز به استفاده از ابزار رزتا 2 اقدام به نصب نسخه بومی این نرم افزار کنند. پشتیبانی از نسخه بومی ویژوال استودیو برای اپل سیلیکون به معنای آن است که توسعه دهندگان با محدودیت‌های بسیار کمتری نسبت به گذشته برای کد نویسی در کامپیوترهای Mac M1 مواجه هستند.

این نرم افزار از همین حالا می‌تواند در مک بوک ایر، مک مینی و مک بوک پرو 2020 پشتیبانی شود و شرکت مایکروسافت محدودیتی برای اجرای آن در نظر نگرفته است.

شرکت مایکروسافت پس از انتشار این نسخه، طی بیانیه‌ای کوتاه مشخصه ابزار ویژوال استودیو برای اپل سیلیکون را شرح داده است. این شرکت اعلام کرده که کدنویسی با استفاده از کامپیوترهای مک M1 دیگر نیازی به استفاده از ابزار ترجمه رزتا 2 ندارند و می‌توانند آن را به صورت بومی روی دستگاه‌های خود اجرا کنند.

گفتنی است که شرکت اپل احتمالاً در نیمه دوم سال 2021 فرایند پشتیبانی از رزتا 2 را متوقف کند و کاربران کامپیوترهای اپل سیلیکون پس از آن به نسخه‌های بومی نرم افزارها محدود باشند.

ابزار رزتا 2 به کاربران کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده ARM کمک می‌کند تا بدون گذراندن چالش‌های مختلف و گوناگون، نرم افزارهای مبتنی بر معماری X86 را روی کامپیوترهای خود باز کنند. این ابزار باعث کند شدن روند باز کردن اپلیکیشن‌ها می‌شود؛ در عین حال کاربران برای باز کردن نرم افزارهای مختلف کاربردی که بر مبنای X86 توسعه داده شده‌اند با چالش مواجه نخواهند شد.

شرکت اپل احتمالاً در آینده نزدیک و پس از آماده سازی و عرضه بسیاری از ابزارهای نرم افزاری روی پردازنده‌های اپل سیلیکون، فرایند پشتیانی از رزتا 2 را متوقف می‌کند و به کاربران امکان استفاده از نرم افزارهای بومی را ارائه خواهد داد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location