سبد خرید خالی‌ست.
Rosetta

احتمالا شرکت اپل با عرضه آپدیت نرم افزاری macOS 11.3 روی Mac M1 ابزار ترجمه Roserra 2 را حذف کند.

با انتشار سومین نسخه بتا مک او اس 11.3 روز گذشته برای آزمایش توسعه دهندگان، یکی از فعالان وب‌سایت macrumors متوجه علائمی شده که نشان می‌دهد نصب این آپدیت موجب حذف مترجم روزتا خواهد شد.

با نصب این آپدیت پیامی با این مضمون ارسال می‌شود: «روزتا دیگر در این سیستم عامل موجود نیست. اپلیکیشن‌های مورد نیاز روزتا دیگر اجرا نخواهند شد»

اپل مشخص نکرده که در مک‌های مبتنی بر اپل سیلیکون روزتا 2 حذف می‌شود و در حال حاضر جزئیات بیشتری هم در دسترس نیست.

مترجم روزتا 2 در اجرای اپلیکیشن‌های x86 مبتنی بر اینتل در مک‌بوک و مک مینی مبتنی بر اپل سیلیکون با تراشه M1 کمک می‌کند. وقتی کاربر اپلیکیشنی که برای مک مبتنی بر اینتل طراحی شده را باز می‌کند، ‌مترجم روزتا به طور خودکار اپلیکیشن را در پس زمینه ترجمه کرده و برای اجرا در اپل سیلیکون ارائه می‌کند.

حذف روزتا احتمالا به پارت نامبر مک‌های اپل سیلیکون نیز ربط داشته باشد، هنوز مشخص نشده که چرا نصب آپدیت macOS 11.3 موجب حذف مترجم روزتا در مک M1 و در برخی مناطق می‌شود اما احتمالا به دلایل قانونی یا رعایت حق کپی رایت باشد.

همچنین گفته شده سومین نسخه بتا macOS 11.3 برخی تنظیمات جدیدی را به همراه تصاویر برای دکمه‌های کنترل کننده بازی به طرح اصلی کیبورد اضافه می‌کند که معلوم نیست به چه معناست.

اپل مدت زیادی است که از تراشه اینتل در مک استفاده کرده و تفاوت آن با تراشه جدید اپل سیلیکون یا M1 مانع از اجرای اپلیکیشن‌های بومی روی مک های جدید می‌شود. برای برطرف شدن این مشکل، اپل ابزاری تحت عنوان Rosetta 2 را طراحی کرده است. روزتا 2 برمبنای فرایند ترجمه، اپلیکیشن‌های مبتنی بر معماری x86 – 64 را روی اپل سیلیکون با معماری ARM اجرا می‌کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location