سبد خرید خالی‌ست.
Post-with-Captions

 بنابر ادعای مینگ چی کو، اپل بنا به دلایلی قصد ندارد اتصال لایتنیگ در آیفون را به USB-C تغییر داده و احتمالا در آینده به مگ سیف روی می‌آورد.

با وجود اینکه اکثر تولید کنندگان محصولات الکترونیکی به سمت استفاده از USB-C پیش رفته‌اند، ولی اپل اتصال لایتنینگ را در آیفون 13 یا مدل‌های زیرمجموعه آن تغییر نخواهد داد.

مینگ چی کو همچنین گفته از آنجا که USB-C یک استانداردآزاد و باز بوده و نسبت به لایتنینگ مقاومت کمتری به آب دارد، اپل آن را جایگزین لایتنینگ در آیفون نخواهد کرد. از دیدگاه اپل استفاده از USB-C برای محصولات مبتنی بر استادندارد MFi سود تجاری کمتری دارد و برای خود این شرکت نیز مضر است. در این میان، مقاومت آن در برابر نفوذ آب نسبت به لایتنینگ و مگ سیف کمتر است.

در حال حاضر اپل می‌تواند کیفیت کابل‌های لایتنینگ و لوازم جانبی را از طریق لایسنس Made for ‌iPhone‌ (MFi) به کنترل کند. MFi همچنین جریان درآمدی قابل ملاحظه‌ای را برای اپل ایجاد می کند، زیرا تولید کنندگان شخص ثالث مجبورند برای ساختن کابل‌های لایتنینگ و اکسسوری‌ها، کمیسیون قابل توجهی به اپل پرداخت کنند. این در حالی است که استفاده از تایپ سی در آیفون ها باعث میشود تا پشتیبانی از این لایسنس تحت کنترل اپل نباشد.

اپل از سال 2012 تاکنون یعنی از آیفون 5 به بعد، از اتصال لایتنینگ استفاده می کند، ولی دستگاه‌هایی مثل آیپد پرو، مک بوک پرو، مک بوک ایر و اخیرا آیپد ایر را به USB-C مجهز کرده است

استفاده از لایتنینگ باعث ایجاد محدودیت هایی در زمینه اتصال درایوها و نمایشگرهای خارجی شده است. قابل ذکر است که در تعداد قابل توجهی از دستگاه‌ها مثل آیپدهای میان‌رده، آیپد مینی و ایرپاد و لوازم جانبی مثل مجیک ترکپد و شارژرمگ سیف دوئو اتصال USB-C استفاده شده است.

در این میان برخی از شایعات نشان میدهد که شرکت اپل تصمیم دارد تا فرایند استفاده از درگاه‌های جدید را در آیفون‌ها استفاده کند، برخی از شایعات نیز ادعا کرده بودند که شرکت اپل تصمیم به تولید‌ آیفون بدون پورت دارد که با توجه به ادعای اخیر مینگ چی کو در مورد مدل کسب و کار اپل و درآمدزایی آن از لایتنینگ این موضوع بعید به نظر می‌رسد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location