سبد خرید خالی‌ست.
Unc0ver

اخیراً نسخه جدید 6.0.0 ابزار جیلبریک unc0ver برای آی او اس 14.3 منتشر شده و کاربران ‌می‌توانند با استفاده از آن توییک‌های مورد نظر خود را روی آیفون‌های آپدیت شده اعمال کنند.

این نسخه برای جیلبریک کردن دستگاه‌های مبتنی بر iOS 11.0 تا نسخه 14.3 مورد استفاده قرار می‌گیرد که از یک آسیب پذیری کرنل بهره برده و امکان جیلبریک را فراهم می‌سازد.

وب‌سایت unc0ver توضیح داده که ابزار جیلبریک به طور وسیعی برای همه دستگاه‌های مبتنی بر iOS از جمله آیفون 12 پرو مکس با آی او اس 14.3 قابل استفاده است. این وب‌سایت همچنین می‌گوید که ابزار یاد شده از «استثناهای بومی سیستمی در sandbox» برای حفظ امنیت هنگام دسترسی به فایل‌های جیلبریک استفاده می‌کند.

قبل از انتشار این ابزار، تنها روش جیلبریک برای آیفون‌های 8 و X از طریق ابزار Chekra1n فراهم شده بود. گفتنی است که این ابزار توسط محقق امنیتی کاشف Checkm8 توسعه داده شده است.

اپل در ژانویه 2021 آی او اس و آیپد او اس 14.4 را همراه با اصلاحات امنیتی برای مقابله با آسیب پذیری کرنل و مشکلات WebKit منتشر کرد که از همه آیفون‌ها و آیپد‌های مبتنی بر نسخه‌های قبلی iOS و iPadOS 14 پشتیبانی می‌کرد.

بر اساس ادعای هکری به نام Pwn20wnd که توسعه دهنده unc0ver است، این ابزار جیلبریک از یک آسیب پذیری در کرنل سیستم عامل آی او اس استفاده می‌کند تا علاوه بر نفوذ به دستگاه، امکان استفاده بهینه و ایمن از آن را فراهم بیاورد.

قابل ذکر است که در حال حاضر آیفون‌های آپدیت شده به iOS 14.4 با ابزار جیلبریک unc0ver سازگار نبوده و راهی هم برای داون گرید به آی او اس 14.3 وجود ندارد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location