سبد خرید خالی‌ست.
App-Store

قانون‌گذاران دو ایالت آمریکا به تازگی درصدد تصویب یک قانون جدید هستند تا از آن طریق توسعه دهندگان را مجاز به دور زدن پرداخت درون برنامه‌ای اپ استور کنند.

قانون‌گذاران ایالت مینه‌سوتا و آریزونا در تلاش هستند تا این قانون جدید را به تصویب برسانند. بر اساس گزارش خبرگزاری محلی Star Tribune در ایالت مینه‌سوتا مشخص شده که قانون‌گذاران این ایالت در تلاش هستند تا اپل و گوگل را مجبور به توقف سیاست انحصار طلبی و ارائه امکان دور زدن سرویس‌های مبتنی بر پرداخت درون برنامه‌ای را به توسعه دهندگان کنند.

اجرای این قانون در دو ایالت یاد شده راهکارهایی را برای توسعه دهندگان ایجاد می‌کند تا از این طریق توسعه دهندگان بتوانند اپلیکیشن‌های خود را در اپ استور و گوگل پلی ارائه دهند و در عین حال فرایند پرداخت درون برنامه‌ای که اپل و گوگل برای پرداخت حق کمیسیون را دور بزنند.

گزارش‌های مختلف حاکی از آن است که شرکت اپل و گوگل در تلاش برای رایزنی با قانون‌گذاران این ایالت‌ها هستند تا از اجرایی شدن آن جلوگیری کنند.

گفتنی است که شرکت اپل تا به امروز قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای پرداخت درون برنامه‌ای اپلیکیشن‌ها در نظر گرفته است. این شرکت صرفاً پرداخت درون برنامه‌ای از طریق سرویس‌های اختصاصی خود را ارائه می‌دهد که با توجه به آن ۱۵ تا ۳۰ درصد از هزینه دریافتی به عنوان حق کمیسیون از توسعه دهنده دریافت می‌شود.

عدم رعایت این قانون اجرایی اپل و گوگل باعث شده بازی فورتنایت که توسط شرکت اپیک گیمز توسعه داده شده برای همیشه از اپ استور و گوگل پلی استور حذف شود. گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که تا پیش از این ایالت داکوتای شمالی نیز تلاش‌های بسیار زیادی در زمینه تصویب چنین قانونی کرده بود که قانون گذار موفق به اجرایی کردن آن در ایالت خود نشدند. به نظر میرسد که به زودی شرکت اپل و گوگل برای پرداخت های درون برنامه ای با چالش های بیشتری مواجه شوند و از آن طریق سیاست‌های میانه‌گرایانه‌تری را پیش بگیرند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location