سبد خرید خالی‌ست.
Tim-Cook

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل در جریان کنفرانس حفاظت از حریم خصوصی و داده‌های کامپیوتری که روز پنجشنبه برگزار شد، اعلام کرد که کسب و کارهای تبلیغاتی باید روش درآمدزایی خود را اصلاح کنند.

مدیر عامل اجرایی شرکت اپل در جریان سخنان خود به قابلیت حریم خصوصی ارائه شده در اپ استور اشاره کرده است و بدون نام بردن از شرکت‌های تبلیغاتی نظیر فیس بوک و گوگل اعلام کرده که آن‌ها باید روش کار خود را در آمریکا تغییر دهند. بخشی از صحبت‌های تیم کوک در جریان این کنفرانس به این شرح است: 

اگر یک کسب و کار بر اساس فریب کاربران فعالیت کند، آن‌وقت استفاده از آن دیگر یک انتخاب درست نیست و آن کسب و کار دیگر شایسته ستایش نیست، بلکه این کسب و کار شایسته اصلاحات است.

زمان زیادی گذشته و ما باید از تظاهر کردن این موضوع که کار این شرکت‌ها بی هزینه باقی می‌ماند دست برداریم. هزینه کاری که این کسب و کارها می‌کنند، انحصارگرایی، از دست رفتن اعتماد و البته خشونت است. 

تیم کوک

 تیم کوک همچنین حمله به ساختمان کنگره آمریکا را نتیجه خشونت آمیز همین فعالیت‌های اخیر شرکت‌های جمع آوری اطلاعات نامیده است. مدیر عامل اجرایی شرکت اپل همچنین از قانون‌گذاران آمریکا درخواست کرده تا همانند آنچه در اتحادیه اروپا رخ داده، قوانین مشخصی را برای جمع آوری اطلاعات عمومی تنظیم کنند. تیم کوک اعلام کرده که حال زمان آن رسیده که قوانین جهانی و توافق‌های بین‌المللی در این زمینه حاکم شوند و میزان جمع آوری داده‌های کاربران را به حداقل برسانند و از طرف دیگر یک جامعه ایمن جهانی برای جمع آوری داده‌ها و حفظ امینت آن‌ها ایجاد شود.

اپل از زمان عرضه آی او اس 14 اپلیکیشن‌های مختلف را مجبور کرده تا اطلاعات مربوط به جمع آوری اطلاعات کاربران خود را به صورت عمومی منتشر کنند. برچسب‌های حریم خصوصی حامل این اطلاعات باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی و جمع آوری کننده اطلاعات با اعتراض‌های زیادی به اپل حمله کنند.

فیس بوک در یکی از تبلیغات ضد اپل خود اعلام کرده که درآمد بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی پس از اعمال قوانین استفاده از برچسب‌های حریم خصوصی تا 50 درصد کاهش داشته است. این موضوع البته باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران بتوانند به صورت ایمن‌تر امکان دسترسی به سرویس‌های آنلاین را داشته باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location