سبد خرید خالی‌ست.
Macbook

 اپل در حال تحقیق برای ساخت روکش تیتانیومی جدیدی است که اثر انگشت را روی خود باقی نمی‌گذارد. این ایده توضیح می‌دهد که سطوح لکه‌ روی سطح فلزات به‌خصوص مک بوک تیتانیومی می‌تواند بدون باقی ماندن اثر انگشت طراحی شود.این تحقیق جدید به‌عنوان یکی از پتنت‌ها اپل ثبت شده است.

پتنت جدید اپل تحت عنوان «پوشش اکسیدی برای سطوح فلزی» توضیح می‌دهد که یک پوشش نازک به‌طور قابل توجهی موجب کاهش اثر انگشت بر سطح فلز دستگاه می‌شود.
با ثبت اختراع پوشش‌های اکسیدی، اپل بار دیگر بر ساخت مک بوک تیتانیومی و استفاده از این پوشش در لوازم الکترونیکی مصرفی بر مبنای مقاومت بالا و سختی آن تاکید کرده است.
اپل اشاره کرده که فلز تیتانیوم در مقایسه با سایر فلزات به راحتی اثر انگشت را به خود می‌گیرد. در حالی که برای کاهش اثر انگشت روی سطوح براق مانند جلو و عقب آیفون از پوشش معمولی اولئوفوبیک استفاده کرده، ولی این نوع پوشش در سطح تیتانیوم کمتر اثر می‌کند و به همین دلیل اپل باید راهکارهای جدیدتری برای حذف اثر انگشت روی سطوح تیتانیوم ارائه دهد.
پوشش اکسید اختراع شده توسط اپل روی سطح مک بوک تیتانیومی با حذف اثر انگشت به راحتی نور را منعکس می‌کند. به نظر می‌رسد پوشش اکسیدی آن‌قدر ضخیم باشد که تداخل رنگ ناشی از اثر انگشت را به یک سطح غیرقابل مشاهده کاهش دهد. در برخی موارد ضخامت غیریکنواخت پوشش اکسیدی نحوه بازتاب نور را طوری تغییر می‌دهد که تداخل رنگ ایجاد شده در سطح را کاهش یا حذف می‌کند.
اپل همچنین اشاره کرده که پوشش اکسیدی برای سطوح آلومینیومی، آلیاژ آلومینیومی، فولاد و منیزیم، آلیاژ منیزیم، زیرکنیوم و آلیاژ زیرکنیوم، تیتانیوم و آلیاژ تیتانیوم قابل استفاده است.
در پرونده پتنت اپل به موردی اشاره شده که شامل ارائه پوشش اکسیدی با دوام، جذاب و زیبا برای طیف وسیعی از دستگاه‌های اپل مثل آیپد، آیفون، اپل واچ و مک بوک است.
تحقیقات اپل نشان می‌دهد که این شرکت فراتر از استاندارد آلومینیوم آنودایز شده حرکت کرده و با ثبت پتنت‌های خود بینشی از وسعت تحقیق و توسعه برای آینده خود ارائه می‌دهد.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location