سبد خرید خالی‌ست.
netflix

 یکی از تحلیلگران مالی اعلام کرده که عدم تصاحب نتفلیکس بزرگ‌ترین اشتباه اپل بوده است و اپل تی وی پلاس تا به امروز نتوانسته محتوای انحصاری قابل توجهی را برای عموم افراد جامعه تولید کند.

سال ۲۰۱۸ بود که موجی از شایعات و گزارش‌ها در مورد احتمال تصاحب نتفلیکس توسط شرکت اپل مطرح شد که بعدها مشخص شد که شرکت اپل تمایلی به تصاحب نتفلیکس ندارد. اپل به جای آن تصمیم گرفت تا با توسعه سرویسی به نام اپل تی وی پلاس با نتفلیکس رقابت کند. حال یکی از تحلیلگران مسائل مالی اعلام کرده که این بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک شرکت اپل بوده است.

Dan Ives تحلیلگر مسائل مالی موسسه Wedbush Securities اعلام کرده که عدم تصاحب نتفلیکس و شروع به رقابت با آن، بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک شرکت اپل در زمان مدیریت تیم کوک به عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت اپل بوده است.

این تحلیلگر طی مصاحبه جدیدی با وب سایت Yahoo Finance داشته اعلام کردم که در طول ۱۰ تا ۱۲ سال گذشته این موضوع بزرگ‌ترین اشتباه شرکت اپل بوده که حتی استیو جابز نیز مرتکب چنین اشتباهی در زمان مدیریت خود بر اپل نشده است.

نتفلیکس در حال حاضر بیش از ۲۰۳ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد؛ این در حالی است که دیزنی پلاس تا به امروز تنها توانسته ۹۴.۲ میلیون کاربر اشتراکی را برای خود جمع آوری کند. حال این تحلیلگر اعلام کرده که اپل باید نتفلیکس را پیش از اقدام به بزرگ‌تر شدن و توسعه سرویسی به نام اپل تی وی پلاس خریداری می‌کرد و آن را به عنوان سرویس اصلی و محتوای ویدیو خود عرضه می‌کرد.

این تحلیلگر اعلام کرده که بسیاری از استودیوهای فیلم‌سازی را تا پیش از این زیر نظر قرار داده و فعالیت آن‌ها در کنار همکاری آن‌ها با شرکت نتفلیکس بررسی کرده است. طی این بررسی‌ها او متوجه شده که محتوای اختصاصی و انحصاری عرضه شده در نتفلیکس رفته‌رفته در حال افزایش محبوبیت در میان کاربران سراسر جهان است.

این در حالی است که شرکت اپل از همین حالا برای تولید محتوای انحصاری با چالش‌های زیادی مواجه شده است. او اعلام کرده که شرکت اپل به هیچ وجه نمی‌بایست از رقیب‌های خود در استریم محتوای ویدیویی عقب می‌ماند و در عین حال مهم‌ترین رقیب خود یعنی نتفلیکس را به حال خود رها می‌کرد.

او همچنین به محتوای انحصاری اپل تی وی پلاس نظیر The Morning Show، Ted Lasso و For All Mankind اشاره کرده و اعلام کرده این محتوای انحصاری هیچ یک به‌اندازه محتوای انحصاری نتفلیکس نظیر The Queen's Gambit و The Mandalorian در میان فرهنگ عمومی محبوبیت پیدا نکرده‌اند و همین موضوع به یکی از اشتباه‌های بزرگ شرکت اپل درزمینهٔ توسعه و بازاریابی سرویس‌های مبتنی بر استریم محتوای ویدیویی تبدیل شده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location